Sofralarımızın Vazgeçilmezi Makarnalar ve Pilavlar

Sofralarımızın Vazgeçilmezi Makarnalar ve Pilavlar

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Pirinçten yapılan pilav türleri, toplumlara göre bir çok farklılıklar göstermektedir. Kimi toplumlarda sade suda haşlanırken, kimi toplumlarda içine sebze, et, tavuk, balık veya baharatlar katılarak zenginleştiriliyor.

Asya’dan tüm dünyaya yayılan pirinç, bugün tüm dünya mutfaklarının vazgeçilmezi olmuştur. Osmanlı'nın mutfak kültüründe pilav çok önemli bir yere sahip olmuştur ve özellikle de bir ziyafet söz konusuysa, pilav sofranın olmazsa olmazı durumundadır. Türk mutfağında ise pilavsız bir sofra düşünülemez bile.

Her yaş grubundan ve her toplumdan insanların severek tükettiği, zengin içeriği, lezzeti ve farklı çeşitleriyle sofraların gözdesi olan makarna aynı zamanda iyi bir enerji kaynağı. Çok lezzetli, bol çeşitli, pratik ve ekonomik olmasının yanı sıra, sağlıklı ve dengeli beslenmenin de vazgeçilmez bir unsuru olan makarna, tüm toplumların gözde yiyeceği durumundadır.

Değişik soslarla tatlandırılan makarnalar, hem damak tadı hem de görsellik açısından sofralarımıza ayrı bir zenginlik ve lezzet katmaktadır.

Elinizdeki bu kitapta, dünyadan ve ülkemizden çok çeşitli pilavlar ve makarnaların tariflerini bulacaksınız.
(Tanıtım Yazısından)

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.