Sokrates'in Savunması
% 5indirim

Sokrates'in Savunması

  • 5,00 TL4,75 TL

    hopi kampanyası
    0,24 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Felsefeden başka bir şeyle uğraşmayan ve son derece alçakgönüllü olarak bilinen Sokrates, yaşadığı çağda Yunan gençleri üzerinde oldukça büyük bir etki yaratmıştır. Bundan rahatsız olan dönemin egemenleri, Sokrates'i tanrılara inanmamakla, gençlerin ahlakını bozup, onları zehirlemekle suçlar. MÖ. 399 yılında, yetmiş yaşındayken bu suçlamalarla açılan davada yargılanan Sokrates ölüm cezasına çarptırılır.


Yazılı bir eser bırakmayan Sokrates'in yaşamı ve fikirleri, kendi dönemindeki düşünürler ve öğrencileri tarafından gelecek kuşaklara aktarılabilmiştir. Platon tarafından kaleme alınan Sokrates'in Savunması'da bunlardan biridir. Platon Sokrates'in Savunması'nda, kurguladığı bir mahkemede Sokrates'e fikirlerini savunma hakkı verir.


Haksızca yargılananların her çağda çıkacağını unutmadan, herkesin yaşamında en azından bir defa okuması gereken bir eserdir Sokrates'in Savunması...


Yorum Sayısı: 1

Bir kitap evinin, Sokrates'in Savunması gibi dünyan tarihinin en eski metinlerinden birini bu kadar rezalet bir şekilde basamaması lazım. Kitabın kapağında çeviri, derleme, kontrol vs. gibi kişilerin ismi var ama bir tane bile "de/da", "şey", "ki" gibi artık edebiyat öğretmenlerinin dahi bilemediği ekler doğru yazılmamış. Diğer baskıları denemenizi tavsiye ederim. Bu tarz yorumlar sayesinde güzel Türkçemizi bilmeyen ve öğrenmeye çabalamayan kitap evleri kendilerine çekidüzen verirler umarım.

M
Mert Erdem  -   08.02.2016