Solgun Suçlu
% 25indirim

Solgun Suçlu

  • 20,00 TL15,00 TL

    hopi kampanyası
    0,75 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

1938'in sıcak Berlin yazında Almanya endişeli bir şekilde Münih Konferansı'nın sonucunu beklemektedir. Hitler ülkeyi Avrupa'ya karşı bir savaşın içine mi sürükleyecektir?


Özel dedektif Bernie Günther zengin bir dul tarafından ona kimin şantaj yaptığını bulması için tutulmuştur. Alman polisi Kripo ise çözemediği bir davayı panik yaratmaması için halktan gizlemektedir. SS içindeki en güçlü adamlardan biri olan Reinhard Heydrich,  eski polis Bernhard Günther'i geçici olarak Kommissar rütbesiyle bu davanın başına getirir.


Katilin arkasında hiçbir iz bırakmadan genç Alman kızlarını acımasızca katlettiği, ritüel benzeri cinayetler görünürde Yahudileri işaret etmektedir. Her yeni cinayetle ipuçlarını toplayan Bernie kendini boğazına kadar büyük komplonun içine batmış bulacaktır.


"Solgun Suçlu, kendi acımasız labirentinde fevkalade bir hız ve çok güçlü bir hikayeyle ilerliyor."


- The Independent


"Philip Kerr, eski Berlin polisi Bernie Günther'in Üçüncü Reich döneminde yürüttüğü zorlu işleriyle tam not alıyor."


- The Sunday Times


"Kötücül Alman liderinin çarpıcı ve hoş betimlemeleri, uçurumun kenarındaki Berlin'de harikulade bir tur ve alaycı, cesur bir rehber."


- St. Louis Post-Dispatch


Yorum Sayısı: 1

Dedektif Bernie serisi bu kitabıyla devam ediyor.Yazarın ilk kitabı Mart Menekşelerini çok severek okumuştum.Bu kitabı da bir önceki gibi güzeldi. Hiç sıkılmadan severek okudum. Nazi Almanyası döneminde geçen dedektiflik maceralarını seviyorsanız hiç düşünmeden okuyun..

N
Nuray Durmuş  -   23.03.2016