Son Kamelya
% 27indirim

Son Kamelya

  • 20,00 TL14,60 TL

    hopi kampanyası
    0,73 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Önce küçük bir tohum düşer kalbin odasına, sonra aşkla yeşerir. Kulak verin, umudun sesini duyabiliyor musunuz? 1940'lı yılların Amerikası'nda bir fırıncının kızı olan Flora Lewis, un kokulu hayatının bir gün çok farklı yöne sürükleneceğini bilmiyordur. Genç kız bir yandan yaşlı anne babasına yardım ederken, öte yandan botanik bahçesinde bitkilerin ve çiçeklerin gizemli dünyasıyla uğraşmaktadır. Ta ki kendini uluslararası çiçek hırsızlığı zincirinin tam ortasında bulana kadar… Yapacağı iş çok basittir; İngiltere kırsalındaki Livingston Köşkü'ne gidip Middlebury Pembesi olarak bilinen ender bir kamelya türünü bulup haber vermek. Köşke dört öksüz çocuğa dadı olarak sızan Flora, içinde imkânsız bir aşkın tohumlarını büyütürken, ne tür bir belaya bulaştığını acı bir şekilde öğrenecektir. Tam elli sene sonra bahçe tasarımıyla uğraşan Addison Sinclair, eşiyle birlikte Livingston Köşkü'ne gelir. Geçmişindeki hayaletten kurtulmaya çalışan Addison, aslında burada çok daha sancılı bir gizemin içine düşer. Bunu çözmeye çalıştıkça dillere destan kamelya bahçesinin kanla sulandığı gerçeğine de adım adım yaklaşacaktır… Mart Menekşeleri ve hâlâ çoksatanlar listesinde yer alan Böğürtlen Kışı yazarı Sarah Jio'dan muhteşem bir kitap daha. Son Kamelya, kalbimizdeki geçmişin zehrini umut kırıntısına tutunan küçük bir tohumla yok edebileceğimizi gösteren bir başyapıt. "Günümüze kadar taşınan geçmişin gizemi ile olayları yatıştıran affetmenin gücü tek kelimeyle muazzam." -Booklist- (Tanıtım Bülteninden)

İnsanlar, bir çukurun içine nasıl farkına varmadan düşüyorlarsa, Sarah Jio, Son Kamelya eserinde de okur, hikayenin içine öyle düşüyor. Yazar, eserinde merak uyandıran bir hikayenin yanına akıcı bir dil de ekleyince okur eseri neredeyse soluk almadan okuyor ve bitiriyor. Yaşadığınız hayat sizi yeterince sıktıysa ve başka sulara yelken açıp rahatlamak istiyorsanız bu eseri elinize aldığınız anda kendinizi çok keyif alacağınız başka sulara atmış olacaksınız. Yazarın eserinde ele aldığı hikayede aşk, hüzün ve ilginç bir son sizi bekliyor.
Sarah Jio, Son Kamelya eserinde de tarzını değiştirmemiş ve günümüz ve geçmiş arasında gidip gelerek geçmişin sırlarını ortaya çıkarıyor. Yazarın, hikayeyi çift zamanlı ele alması okurda yine hem hikayenin gidişatı hakkında büyük bir merak uyandırıyor hem de okura ayrı bir okuma zevki veriyor. Yazar, seçtiği karakterlerin özellikleri, olay örgüsü, hatta olayların geçtiği yerler ile okuru etkisi altına almayı başarıyor. Yazarın, bu eserinde bazı soruların cevabını açıklamaması hikaye bittiğinde okurun kafasında soru işaretlerinin oluşmasına neden oluyor. Okur, kitabın kapağına bakıp çiçekleri ve güneşi görünce mutlu bir aşk hikayesi okuyacağını sanıyor ama hikayeyi okumaya başlayıp, içeriğe girince hiç de öyle olmadığını anlıyor.
Sarah Jio, Son Kamelya eserinde hikayenin sonunda okuru afallatıyor ve okur, bu hikayede olanları zihninde eritebilmek için bayağı bir çaba harcıyor. Hikayenin sonuna baktığımız zamanda okurun afallamaması elde değil. Son kamelyanın kolyenin içinden çıkabileceğini herhalde eseri okuyan hiç kimse tahmin etmemiştir. En son okuduğunuz kitabın yazarı Sarah Jio ise hemen peşine Son Kamelya eserini okumayın. Araya en az bir kitap sıkıştırın ve o kitap bittikten sonra okumaya başlatın. Çünkü yazar, eserlerinde aynı kurgu üzerine gittiği için bu eserden gereken zevki alamayabilirsiniz. Yazarın bu eseri, stresli bir günün ardından yorgunluğunuzu atıp, kafa dinlendirmek için ideal bir eserdir. Yazar, bu eserinde okura karşısına çıkan zorluklarla mücadele etmesi gerektiğinin mesajını veriyor.
Sarah Jio, 1978 yılında dünyaya gözlerini açmıştır. Yazarlığın yanı sıra gazetecilik mesleği ile de uğraşmaktadır. Bugüne kadar 27 ülkede eserleri çevrilerek yayınlanmıştır. Amerika’da yaşamına devam eden Sarah Jio, çeşitli medya kuruluşlarında makalelerde yayınlamaktadır.

Yorum Sayısı: 6

GENÇ BİR YAZAR VE ACI DOLU HİKAYELER.KİTABI GERÇEKTEN DİKKATLİ OKUMALISINIZ.ÇÜNKÜ ÇÖZMEYE ÇALIŞILAN OLAYLAR ÇOK YOĞUN, SÜRÜKLEYİCİ

Ç
Çiğdem Savaş  -   10.05.2016

Kitabı okuyup bitirdiğimde 2-3 defa tekrardan son sayfayı okudum :) çok beğendim sürükleyici ve sade bir dili var. Sarah jio okuyanlar iyi bilir. Kısacası çok çok begendim

M
Merve Altın  -   09.04.2016

Çevremdeki pek çok kişi beğenmese de ben iki günde bitirdim. Siz onları dinlemeyin alın ve okuyun gerçekten büyüleyici bir anlatım. Bilen bilir bilmeyen kendi bilir okuyun pişman olmayacaksınız.

K
Kadriye Nur Dönmez  -   28.01.2015

Sarah Jio, Son Kamelya eserinde epeyi bir performans kaybetmiş gözüküyor. Yine de fazla düşünmeden kafasını dinlendirmek isteyen okurlar için iyi bir eser sayılabilir. Yazar, bu eserinde hikayenin sonunu bağlamayı başaramamış. Eseri, okuyup bitirdikten sonra aklınıza bir sürü soru takılıyor. Birazda eserin sayfa sayısını çoğaltmak gayretiyle olacak ki olaylar çok fazla uzatılmış ve gereksiz detaylar, okurların olaylara karşı olan konsantresini olumsuz etkilemiş. Eserin yazarı Sarah Jio diye bu...devamını oku

Ü
Ümit Erdem  -   27.06.2016

Klasik Sarah Jio ... Kendinize sıcak bir kahve yapın, (şuan kış mevsimi olduğu için) üzerinize bir battaniye alın ve Sarah Jio nun büyülü dünyasına kaptırın gidin...

S
Sinem Bıçakçı  -   24.02.2016

Yine bir solukta elimden bırakmadan okuduğum Sarah Jio romanı daha... İki farklı hikaye birbirine başarıyla bağlanmış.

Z
Zeynep Eriman  -   21.02.2016