Son Tanık
% 25indirim

Son Tanık

  • 28,00 TL21,00 TL

    hopi kampanyası
    1,05 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Yugoslavya parçalanmakta, dünyanın Nazilerden sonra verdiği bütün sözlere rağmen Avrupa’nın göbeğinde bir başka soykırım yaşanmaktadır. Koalisyon kuvvetleri, Saraybosna’nın eteklerinde bulunan Omarska Kampı’ndaki katliamdan sağ kurtulmayı başarmış, ancak yaşadığı derin travma yüzünden konuşmaktan bile aciz küçük bir kız bulur.


New York’lu bir hukukçu olan Carla Lane’in, yıllar önce Yugoslavya’da yaşanan “etnik temizlik”le ilgili pek az bilgisi vardır. Genç kadın, hamiledir ve müzisyen kocasıyla ideal bir hayat sürmektedir. Ancak kocasının gizemli bir suikastta öldürülmesiyle, Carla’nın zihnini bir süredir meşgul eden garip görüntüler şiddetlenir. Bunların izini süren genç kadın, çocukluğunda ağır bir psikolojik tedavi gördüğünü ve psikiyatristinin ona annesinin günlüğünü vermesiyle, ailesinin 20 yıl önce Bosna’daki bir ölüm kampında, büyük bir vahşetin kurbanları olduğunu öğrenir.


Carla’yı zorlu bir sınav beklemektedir. Gerçek kimliklerini saklamak ve kurdukları suç imparatorluğunu muhafaza etmek adına kanlı geçmişlerinden geriye kalan son tanığı da susturmaya kararlı olan suçluları bulmalıdır.


Yorum Sayısı: 2

Yugoslavya'nın iç savaşı sırasında yaşanan işkence ve acımasızlığı ele alındığı yazarın gerçek bir olaydan yola çıkarak kaleme aldığı oldukça çarpıcı bir kitaptı.Özellikle dönemin olaylarıyla ilgili az çok bir bilginiz varsa daha sarsıcı oluyor.Çok etkileyici ve çarpıcıydı bir solukta okudum herkese tavsiye ederim...

H
Halide Özşen  -   21.04.2016

Avrupa'da ikinci dünya savaşı'ndan sonra gerçekleşen en büyük katliam. Eski Yugoslavya'nın parçalanışı ve Hırvatistan ve Bosna' da yaşayan insanların acımasızca katledilmesi. Şeytan Tepesi kampından canlı kurtulan tek tanık Carla ve bu tanığı öldürmeye çalışan savaş suçluları. Yazar müthiş bir kurgu kurmuş, okurken etkilenmemek elde değil. Hem akıcılık hemde konu bakımından elimden bırakamadığım sürükleyici bir eser. Yaşananların gerçek olması kitabı daha dokunaklı hale getiriyor. Kesinlikle...devamını oku

N
Nuray Durmuş  -   08.03.2016