Sonsuzluğa Yolculuk
% 19indirim

Sonsuzluğa Yolculuk

  • 28,00 TL22,68 TL

    hopi kampanyası
    1,13 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Jane Hawking, bizlere bir dâhinin olduğu kadar kırılgan bir adamın da portresini sunuyor.

 

Stephen Hawking çağımızın en ünlü, en sıra dışı bilim insanlarından biri ve tüm dünyada 25 milyonun üzerinde satan Zamanın Kısa Tarihi adlı popüler bilim kitabının yazarıdır.

Stephen Hawking’i çoğumuz, tüm sinir sistemini felç eden motor-nöron hastalığı ve kozmolojiye yaptığı büyük katkıların yanı sıra akıl almaz çıkışları ve tabuları yıkan açıklamalarıyla tanıyoruz. Ateist olduğunu ilan etmesine rağmen, Papalık Bilimler Akademisi tarafından XI. Pius Altın Madalyası’yla ödüllendirilmesi, dehasının bir kanıtı olarak kabul edilebilir.

Bu sansasyonel ve merak uyandırıcı bilim insanını şimdi içeriden biri, ilk eşi Jane Hawking anlatıyor. Stephen Hawking’in hastalığının ilk aşamasından beri yanında olan ve yirmi beş yıl boyunca tüm zorluklara onunla birlikte göğüs geren Jane Hawking, bizlere bir dâhinin olduğu kadar kırılgan bir adamın da portresini sunuyor.

 

“Jane evliliğinin sancılı yıllarını büyük bir samimiyetle anlatıyor.”

-The Independent-


“Stephen Hawking 11. boyutta düşünüyor olabilir, ama ilk eşi çok daha fazla boyutta sevmeyi biliyor.”

-The Times-

Yorum Sayısı: 1

Geçtiğimiz yıl The Theory Of Everything'i izledikten sonra hemen alıp okumuştum. Filmde gösterilen birçok şeyi Jane Hawking kaleminden farklı anlatılıyor.

G
Gülnihal Topay  -   11.04.2016