Sorularla Bilişim Hukuku Mevzuatı

Sorularla Bilişim Hukuku Mevzuatı

Açıklamalı, İçtihatlı
  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

2010 yılından bu yana aklımda; hem bir bilişim hukuku mevzuatı çıkarmak hem de sorularla bilişim hukuku adında her tür okuyucuya hitap eden bir kitap çıkarma düşüncesi vardı. Gerek iş yoğunluğum gerekse doktora çalışmalarım nedeniyle bu zamana kadar aklımdaki bu iki projeyi hayata geçirme fırsatım olmadı. Bu süreçte değerli meslektaşım Murat Volkan Dülger kapsamlı ve geniş içerikli bir bilişim hukuku mevzuatı çıkardı. Türkiye Bilişim Derneği de internet ortamında bir bilişim hukuku mevzuatı yayınladı.


Bu çalışmada herhangi bir mevzuat kitabından farklı olarak gündemi meşgul eden, merak edilen ve internette forumlarda yanlış cevaplandığını düşündüğümüz sorulara ve naçizane görüşlerimizi içeren cevaplarına mevzuattaki ilgili düzenlemenin hemen altında yer vermeye çalıştım. Ayrıca mahkeme kararlarını da ilgili yerlere işledim. Böylelikle bilişim hukuku mevzuatı ve sorularla bilişim hukuku adlı hazırlamayı düşündüğüm iki ayrı çalışmayı bir kitapta toplayarak ertelenmiş projelerimi hayata geçirmek istedim.


Çalışmamızda muhtelif kanunlardaki bilişimle ilgili hükümlere yer verilmiştir. Tüm kanunun konulmasına gerek görülmemekle birlikte bütünlüğün bozulmaması adına bazı maddelerin devamındaki maddelere de yer verilmiştir.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.