SPK - Temel Düzey

SPK - Temel Düzey

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Sermaye Piyasası Kurumu'nun -2009 yılından itibaren aşamalı bir biçimde uygulanmak üzere- flnans sektörü çalışanlarına dönük olarak belirli pozisyonlar için Temel Düzey lisansını şart koşması sonrası, bankalar ve aracı kurumlar birçok pozisyon için Temel Düzey lisans belgesini iş başvurularının gerek koşulu haline getirmektedir. Bu durum söz konusu sınavlara olan İlgiyi gün geçtikçe arttırmaktadır.
Geçmiş yıllar sınav sorularının ilan edilmesinin ardından daha da açık bir biçimde görüldüğü üzere, ezber ağırlıklı ve sadece belli bazı soru kalıpları üzerinde yoğunlaşılarak yapılan çalışmaların istenilen başarıyı sağlaması oldukça güçtür. Sınav başarısı, konuların kavranmasına ve edinilen bilgilerin 'soruyu olabildiğince kısa sürede çözebilme' becerisine dönüştürülmesine bağlıdır.
Elinizdeki kitap, tamamı 'alanında uzman' akademisyenler tarafından, uzun dönemler boyunca verilen lisanslama eğitimleri ile ulaşılan tecrübelerin ışığında hazırlanmıştır. Bu kapsamda, SPK tarafından ilan edilen geçmiş yıllara ait binlerce soru taranmış ve konu anlatımları buna göre şekillendirilmiştir. Soru yapısında ve dağılımında oluşan zaman içindeki evrilme de dikkate alınarak, adaylara en fazla yararı olacağı düşünülen sınav soruları özenle seçilip bunların açıklamalı çözümlerine yer verilmiş, adayların verimli bir hazırlık sürecinden geçmelerini sağlamak amacıyla ayrıca hazırlanan cevaplı testlerle çalışma daha da zenginleştirilmiştir.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.