Stalin: İktidara Giden Yol

Stalin: İktidara Giden Yol

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Stalin gerçekte kimdi, nasıl biriydi? Ne tür bir ortama doğmuş, hangi kaynaklardan beslenerek yaşamış ve şekillenmiştir? Siyasal yaklaşımları ve bunların arkasında yatan nedenler nelerdi? Çarlık Rusya'sından SSCB'ye giden süreçte hangi büyük olaylar yaşanmış ve hem Stalin, hem de o dönemin diğer ünlü figürleri bu önemli gelişmeler karşısında nasıl davranmıştı? Stalin neden ve nasıl birçok tanınmış ismin arasından sıyrılıp Sovyetler Birliği'nin baş yöneticisi olmuştu?


Rusya devrimci hareketleri tarihi konusunda uzman olan, tanınmış Rus tarihçi Yuriy Yemeyanov, bu kitapta, bütün bu soruları ve daha fazlasını, adeta donanımlı ve derin kavrayışlı yaşlı bir bilge bigi küçük siyasal hesaplardan çok uzak bir biçimde yanıtlıyor, dahası, bize, Stalin'i ve dönemini gerçekten algılamamıza yardımcı olacak yeni pencereler açıyor.


Yemelyanov böylesi bir misyonu hakkıyla yerine getirebilmek için hem Stalin hakkında yazılmış ve çoğunluğu anti-Stalinist kaynaklarla, hem de Stalin'i tam olarak anlama konusunda sıkıntı yaratan resmi Sovyet tarihiyle hesaplaşıyor.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.