Steve Jobs Gibi Düşünmek

Steve Jobs Gibi Düşünmek

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

En büyük çağdaş inovasyonculardan biri olan Steve Jobs bilişim ve müzik endüstrilerinde dönüşüm gerçekleştirerek bize çağdaş dünyanın en çok arzulanan teknolojilerini getirdi.


Arkadaşı Steve Wozniak ile 1976’da Apple’ı kuran ve her zaman kötü durumlardan olabildiğince iyi sonuçlar çıkarmayı bilen Steve Jobs, 1985’te Apple’dan kovuluşunu CGI şirketi Pixar’ı satın almak için bir fırsat olarak kullandı. Sonra da 11 yıllık aranın ardından Apple’a dönüp orayı dünyanın en çok sevilen şirketlerinden birine dönüştürdü.


Bu başına buyruk iş adamının görüşlerini ve itinayla bilenmiş becerilerini bir araya getiren bu kitap, Steve Jobs Gibi Düşünmek okuru Steve Jobs’dan ilham almaya ve dünyaya bir dahinin gözlerinden bakmaya davet ediyor.


Bu kitapta cesaret alacak çok şey var çünkü Jobs uyumsuzların ve isyankarların dünyayı değiştirmekten korkmayarak “insanlığı ileri götürdüğüne” inanan bir adamdı; hatalarına rağmen her zaman kendinden umulanı yapabilen cesur, cüretkar bir iş adamıydı.


Siz de Steve Jobs gibi düşünebilirsiniz.


İnsanlar için zaman çok uzun gözükse de aslında çok kısadır. İnsanlara, 70 – 80 yıllık ömürleri hiç bitmeyecekmiş gibi gelir. Ama şöyle bir dönüp arkaya baktıkları zamanda zamanın su gibi akıp gittiğinin farkına varırlar. Bu nedenle insanlar, hayatlarını mümkün olduğunca boş vakitle geçirmemeli ve yaptığı her işi özenle yapmalıdır. Çünkü Daniel Smith, Steve Jobs Gibi Düşünmek eserinde belirtildiği gibi insanlar, hayatlarında öyle sandıkları gibi çok şey yapmaya fırsat bulamıyorlar. Bu nedenle, hayatlarında ne yaparlarsa yapsınlar, ellerinden gelenin en iyisini yapmalıdırlar. Çünkü insanların hayatı, sadece yaptıklarından ibarettir diyerek okurlarını yaşamlarını anlamlı yaşamaları ve yaptıkları her işte dürüstlüğü kendilerine ilke edinmeleri hususunda uyarmıştır.

            Bu eserin okurlar açısından önemi büyüktür. Çünkü bu eserde okurlar, dünyanın en büyük CEO’larından biri olan, insanların istemiş olduğu teknolojiyi onların ayağına getiren Steve Jobs ile tanışacaklar. İnsanlar, günümüzde kötü sonuçlarla karşılaştığı zamanlarda iyi çıkarımlar yapamıyorlar. Daniel Smith, Steve Jobs Gibi Düşünmek eserini okuya okurlar, bundan sonra yaşamlarında kötü sonuçlar ile karşılaştığı zamanlarda iyi çıkarımlar yapmasını öğrenecekler ve kötü sonuçlar karşısında karamsarlığa kapılmayacaklar. Toplumumuzda başının dikine giden insanlar pek sevilmezler. Okurlar, bu eserde Steve Jobs’un yaşam hikayesini okuyunca hayatta başının dikine gitmenin bazen de insanların içerisindeki cevherin ortaya çıkmasını sağladığını görecekler.  

Daniel Smith, Steve Jobs Gibi Düşünmek eseri kariyerini geliştirmek isteyen insanların, mutlaka okuması ve üzerinde düşünmesi gereken bir eserdir. Okurlar, bu eserde iPhone, İPad, iPod, Mac gibi hayran kitlesi her gün artış gösteren tasarımların sahibi olan Steve Jobs’un, yaşam felsefesini ve hayat mücadelesini okuyacaklar. Onun, vermiş olduğu başarılı hayat mücadelesindeki tüm incelikleri öğrenecekler ve uygun gördüklerini kendi yaşamlarında da uygulamak için çaba sarf edeceklerdir. Çağımızda her şey yeni versiyonlar üzerinden yürüyor. Her şeyin yeni versiyonu olurda anti kahramanın olmaz mı? Bu eseri, okuduktan sonra Steve Jobs’un, çağımızın yeni versiyon anti kahramanı olduğunu anlayacak ve olur diyeceksiniz.

            Daniel Smith, 1977 yılında ABD’de dünyaya gelmiştir. Yazarın, başarılı bir gazetecilik kariyeri vardır. İngiliz ve Rus Edebiyatı üzerine eğitim görmüştür. Çeşitli basın yayın kuruluşlarında makaleleri de yayınlanmaktadır.

Yorum Sayısı: 2

Dünya bugünkü çağdaş seviyeye gelmişse bunun yapı taşlarından birisi Steve Jobs demek yanlış olmaz. Steve Jobs’un, müzik ve bilişim alanına yapmış olduğu hizmetler, bugün her kesim tarafından ayakta alkışlanmaktadır. Steve Jobs, bugün teknolojide çok ileri seviyelere gelmiş olan Apple’ı 1976’da kurmasına ve 1985’de Apple’dan kovulmasına rağmen o, kötü durumlardan iyi sonuçlar çıkarmada usta olduğu için pes etmeyerek yoluna devam etmiştir. Daniel Smith, Steve Jobs Gibi Düşünmek eserini okuduktan...devamını oku

İ
İsmail Tok  -   27.06.2016

Keyifli yönlendirici boğmayan bir kitap fakat fazla kısa özetlenmiş geldi. Çabuk sonuca ulaşmak isteyenler için ideal olabilir.

Ü
Ümran Sarı Tekin  -   11.02.2016