Suç ve Ceza
% 19indirim

Suç ve Ceza

  • 30,00 TL24,30 TL

    hopi kampanyası
    1,22 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Düştüğü yoksulluk çıkmazında toplum kurallarının bağından kurtulduğuna inanan bir gencin hikâyesini anlatan Suç ve Ceza ahlâkın anlamını sorgular.
Dostoyevski’nin yazın hayatının olgunluk döneminde kaleme aldığı Suç ve Ceza, Raskolnikov adlı gencin ahlâki hesaplaşması üzerinde yükselir: Raskolnikov öldürmeyi planladığı tefeciden aldığı parayı hayırlı bir amaç için kullanırsa, işlediği suçun doğasını kalıcı biçimde değiştirebilir mi? Hırsızlık ve cinayet gibi suçlar, “yüce amaç”larla
işlenmesi durumunda cezasız kalabilir ve vicdanın yükünden kurtulabilir mi? Dostoyevski’nin en çok okunan romanı olan Suç ve Ceza, yayımlandığı günden bu yana insan ideallerini ahlâki ve felsefi sorularla sınamaya devam ediyor.


“Aşkı ilk defa yaşamak gibi, denizi ilk defa görmek gibi, Dostoyevski’yi keşfetmek de insanın hayatında önemli bir tarihtir.”


- Jorge Luis Borges


“İnsanoğlunun kurtarıcısı olabilirdi. O, gardiyanı olmayı seçti.”


- Sigmund Freud


Yorum Sayısı: 1

Dostoyevski'den okuduğum ilk kitaptır Suç ve Ceza. Rus toplumunun genel yapısını anlamanın yollarından sadece biri. Okudukça şaşkınlığımın arttığı, önceleri yüzeysel olarak savaşan fikirlerin şimdilerde derinleşmesini ele alabilen her yönüyle değerli bir kitap. Zamanla fikirlerimize ilk günkü kadar sadık kalamadığımızı düşündürdü bana...

H
Helen Damla İşimtekin  -   13.02.2016