Sufi Terapistin Sohbet Günlüğü
% 33indirim

Sufi Terapistin Sohbet Günlüğü

  • 20,00 TL13,40 TL

    hopi kampanyası
    0,67 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

“Robert Frager’ın sohbetleri Cennetin ırmakları gibi temiz, berrak ve tam da ruhun damağına layık.”


- Pir Zia Inayat-Khan


Amerika’nın tanınmış, saygıdeğer Cerrahi şeyhi Robert Frager’ın hayatın içinden süzülen sohbetlerinden ilham almak için Sufi olmaya gerek yok. Bu kitap, son on yıldaki haftalık buluşmalarda anlatılan çarpıcı tasavvufî anekdotların bir derlemesi.


Benötesi (Transpersonal) Psikoloji’nin kurucu babalarından sayılan Prof. Dr. Robert Frager, şifa mesleğini kalpler için kullanıyor. Her gün mücadele ettiğimiz ego’nun, terapist bir şeyhin dilinde nasıl biçim değiştirdiğini; iyi bir kişilik oluşturma yönteminin de aslında iyi bir dervişin yolculuğuna ne kadar benzediğini göreceksiniz. Bölümlerde okuyacaklarınız birer ders değil, kalpler arasındaki canlı bağlantılardır. “Bilgilerimi nasıl pratiğe dökebilirim?” sorusuna cevap verebilmek için Frager, doğru davranışı belirlemekten ibadet için iç çalışmaya, evliliğe ve misafirperverliğe kadar birçok konuda kullanışlı öneriler sunuyor.


Sufi Terapistin Sohbet Günlüğü, sızlayan kalplerimize 21. yüzyıldan uzanan bir şifa eli!


“Veciz konuşma üstadından arifane, ufuk açıcı bir el kılavuzu. Bu kitaptan çok şey öğrendim.”


- Huston Smith, The World’s Religions kitabının yazarı
 
“Sahaflar Şeyhi Muzaffer Efendi’den kıssalar ile akan cömert bir nehir bu kitap. Muzaffer Efendi’den işittiğim kimi hikayeleri okuyunca yeniden huzurla doldum.”


- Coleman Barks, Rumi: The Big Red Book kitabının yazarı


Yorum Sayısı: 1

Her insanın mutlaka okuması, tekrar tekrar okumasi, her zaman açılması gereken; masaüstü kitabı niteliğinde, insanın hayatını değiştiren, hayatina hayat katan bir kitap!

H
Hanife Betül Çam  -   24.03.2016