Sultan Abdülhamid ve Kürtler
% 33indirim

Sultan Abdülhamid ve Kürtler

  • 30,00 TL20,10 TL

    hopi kampanyası
    1,01 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

O'nun ölümünden yaklaşık yüzyıl sonra bile bölgedeki devletler hala enerjinin büyük bir kısmının Kürtleri ve Kürdistan'ı zapt etmeye harcıyorlarsa, Abdülhamid dönemini anlamak bi kez daha ezlem bir görev haline geliyor.


Çünkü İmparatorluğun kesi ilgasının üzerinden neredeyse yüz yıl geçmiş olmasına rağmen 21. yüzyılın olayları, Osmanlı mirasının bazı parçalarıyla hala yaşadığını veya yaşamak için direndiğini göstermektedir.


Bu miras sadece devletlerin ve millet-i hakimenin değil, bu bölgede yaşayan veya bir zamanlar buradan ayrılmak zorunda kalan tüm halkların hafızasında yaşamaktadır. Nitekim Osmanlı'nın son yüzyılı, daha sonraki Kürt kuşakları tarafından da bu dönemin olaylarına verilen değerden dolayı önemi her geçen gün artan bir zaman dilimidir. En örgütlü ve en geniş katılımlı Kürt isyanları bu dönemde ortaya çıkmış ve 20. yüzyılın ikinci yarısından itibaren Kürt tarih yazımı bu dönemde yaşanan değişimleri milliyetçiliğin Kürt terihi içindeki yerini öncülerinden daha çok vurgulamıştır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.