Sünnete Sarılmanın Gereği ve Fazileti
% 33indirim

Sünnete Sarılmanın Gereği ve Fazileti

(644 Sünnet)
  • 16,20 TL10,85 TL

    hopi kampanyası
    0,54 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Son zamanlarda Kur'anla sünneti birbirinden ayırmak, sünnete gereği kadar önem vermemek, sünneti küçümseyerek sünnete karşı bir saygısızlık ve hatta: - Bize Kur'an yeter, sünnetin ne gereği var? Gibi düşüncelerin yaygın hale gelmesi üzerine, bu yanlış görüşleri gidermek ve sünnet-i seniyye'ye sarılmanın ne kadar zaruri ve önemli olduğunu ortaya koymak için bu kitabı yazmaya karar verdim.
Hadis-i Şerif


Hazreti peygamber (s.a.v) şöyle buyurdu: "Ümmetimin fesadı zamanında kim benim sünnetime yapışırsa yüz şehidin ecrini, sevabını kazanabilir."


Hadis-i Şerifteki büyük mükafat, büyük müjde sünnet-i seniyye'ye sarılmanın karşılığıdır. Allah'ın yardımı ile yazmaya muvaffak olduğumuz kitabımızın konusu da "Sünnete Sarılmanın Gereği ve Fazileti'dir. Çeşitli kaynaklardan uzun ve titiz çalışmalar sonunda sünnet-i seniyye'yi çeşitli yönleriyle açıklamaya çalıştık. Ayrıca her müslüman'ın, çoğunu hayata geçirebileceği 644 tane sünneti de Hadis-i Şeriflerle tesbit ettik. Kitabı okuyacak kardeşlerimizin sünnet hakkında gerekli bilgilere sahip olacağını ve bu sünnetlere gücü yettiği kadar hayata geçireceğini ümit ve temenni ederiz.
Gayret bizden, muvaffakiyet Cenabı Allah'tan.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.