• Taçlı Kral Metin Oktay
    Taçlı Kral Metin Oktay
    Taçlı Kral Metin Oktay

Taçlı Kral Metin Oktay

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Ahmet Çakır’ın Taçlı Kral adlı kitabı, futbolumuzun büyük efsanesi Metin Oktay’ı farklı yönleriyle ele alıyor. Titiz bir araştırmanın ürünü olan çalışmada, sadece unutulmaz golleri ve takım oyuncusu kimliğiyle değil, insani yönleriyle de bir Metin Oktay portresi çıkıyor karşımıza.

Eski Galatasaray teknik direktörlerinden Kaloperoviç’in "Hayatımda gördüğüm tek insan adam" dediği Metin Oktay, 1991 yılında Boğaz Köprüsünde geçirdiği bir trafik kazası sonucu hayata veda etmişti. Birçok otoritenin ve spor yazarının kaleminden Metin Oktay’ı okuyunca geçtiğimiz günlerde test sonuçları internete düşen ve insanüstü değerlere sahip olduğu belirtilen Real Madridli Ronaldo geldi aklıma. Peki, Ronaldo’ya Metin gibi bir, bir buçuk metre yükseklikte yere paralel bir kıvamda vole vurdurabilir misiniz? Ya da öyle bir golünü hatırlıyor muyuz bu büyük yeteneğin? Sanırım cevabımız hayır olacak. Çünkü modern futbolun yeteneklere yüklediği misyon çok farklı.

Bu kitapta İslam Çupi’den Abdi İpekçi’ye, Cemal Süreya’dan Nemci Tanyolaç’a, Ahmet Selim’den Hıncal Uluç’a kadar birçok özel kalemin Metin Oktay ile ilgili makalelerini okuyacaksınız. Ve Ömer Madra’nın şu ifadesine vurulacaksınız: "Metin Oktay adsızlığın büyük şiirini yaratarak en büyük ad oldu. Hiçbir büyük futbolcu bu kadar ekip adamı olamaz."

Taçlı Kral’ı bitirdikten sonra Metin Oktay’ı seyredemediğiniz için hayıflanacak ve seyredenlere gıpta edeceksiniz.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.