Taekwondo - Poomsae
% 28indirim

Taekwondo - Poomsae

  • 70,00 TL50,40 TL

    hopi kampanyası
    2,52 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Poomseler sadece savunma ve saldırı değil, aynı zamanda bir harmoniyi, düzeni ve
bütünlük içinde bir arada bulunmanın ruhunu anlatır. Beden-zihin ve beden-ruh'un uyumu ve dengelenmesini amaçlar. Nefesle sağlanan vücut-zihin uyumu, hareketlerde esneklik, canlılık, denge, güç ve akıcılık kazandırır. Her Poomse kendi içinde ayrıca bir anlama sahiptir. Bu anlam ve yol, o Poomse'nin tekniklerini ve ruhunu oluşturur. Her Poomse'nin anlamı, Poomse'nin sembolü içindedir.

Poomseler aynı noktada başlayıp aynı noktada biter. Bu döngüyü, tekrar bir'e dönüşü simgeler. Poomse'de hareketler poomse şekli (yolu) üzerine simetrik bir şekilde yerleştirilmiştir. Bu denge ve uyumu oluşturur.

Ayrıca Poomseler içinde "DO" felsefesi barındırır.

"DO" FELSEFESİ

Uzun yıllar çalışmaların sonucunda, fiziksel gelişimin yanı sıra zihinsel ve ruhsal gelişimde sağlanmalıdır. Egosunu, öfkesini ve korkularını yenmelidir. Bu yolda ÇABA harcanmalıdır. Hırsını sınırlamalı ve kontrol altına almalıdır. Bunların sonucunda ERDEM'ler açığa çıkmaya başlar. Kişi daha uysal ve uyumlu olur. Sakin, kendine güvenen ve güler yüzlüdür. Yapıcı ve yardımseverdir. Gücünü kullanma ihtiyacı duymaz. Sorunları konuşarak ve anlaşarak çözer. Dinlemeyi bilir. Hoşgörülüdür ve hiç kimseyi suçlamaz. Yapıcıdır. Çözüm üretir, yardım eder, olumlu sonuçlara ulaşır. Onun için herşeyin bir çözümü vardır. Planlar, düşünür, söyler ve yapar. Düşündüğü ve söylediği gibi yaşar. Olduğu gibidir. Güven verir. Sözünün eridir. Çalışkan ve sağlam karakterlidir. ADALETLİ ve sevgi doludur. Kendine, başkalarına ve doğaya karşı saygılıdır.

" O, tüm davranışları ile örnek bir insandır.
" Toplumda sayılan, sevilen ve güven duyulan bir insandır.
"O, "DO" felsefesine sahiptir.,
(Tanıtım Bülteninden)


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.