Tarihte ve Günümüzde Selefilik

Tarihte ve Günümüzde Selefilik

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

İslami İlimler Araştırma Vakfı (İSAV) tarafından tertiplenen "Tarihte ve Günümüzde Selefilik" konulu 19. Milletlerarası Tartışmalı İlmi Toplantı, 08-10 Kasım 2013 tarihlerinde Eresin Topkapı Hotel'de gerçekleştirilmiş ve bu toplantıda 25 tebliğ sunulmuş, yerli ve yabancı 48 akademisyen, bilim adamı, entelektüel ve kanaat önderi, İslam tarihinin önemli bir tecrübesi olan ve günümüzde de çeşitli şekillerde tezahürlerini gösteren Selefîlik üç gün boyunca bütün yönleriyle değerlendirilmiştir.


"Selefîliğin Tarihi Arka Planı ve Kökenleri", "Selefiliğin Fikri Boyutu", "Selefîlik ve İslami İlimler", "Selefiliğin Gelişim Süreci", "Günümüzde Selefilik ve Tezahürleri", "Dünyada Selefilik", "Selefiliğin Geleceğine İlişkin Perspektifler" başlıklı oturumlarda tebliğler sunulmuş, genel müzakereye açılarak tartışılmıştır.


Toplantının açılış konuşmalarından sonra sunulan tebliğler ve toplantı sonunda yapılan değerlendirmeler bu eserde bir araya getirilerek Tarihte ve Günümüzde Selefilik adıyla neşredilmiştir.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.