Tarık Tufan Seti (6 Kitap Takım)
% 30indirim

Tarık Tufan Seti (6 Kitap Takım)

  • 85,00 TL59,50 TL

    hopi kampanyası
    2,98 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Hayal Meyal

Akıl hastanesinde kalan o sarışın, zayıf kız akordeonunu çalarken hep aşkını düşünüyormuş meğer. Çaldığı bütün parçaları onun hayaline adıyormuş. Gözlerinden anlamıştım zaten. Başka türlüsü mümkün değil. İnsanın ancak aşkı için şarkı söylerken gözleri bu kadar parlar. Hele bu kadar solgun bir yüzle şarkı söylerken birden değişiveriyorsa… Bir enstrüman çalmayı sırf bunun için isterdim. Biliyor musun sonbahar gelince İstanbul susuyor bazen. Bu şehir sustuğunda en çok martılar hüzünlenir. Ben bir şarkıyı arıyorum.Ben bir şarkıyı arıyorum.Ben bir şarkıyı arıyorum.Ben seni arıyorum.


Şanzelize Düğün Salonu

“Şeyh babamın vefatından hemen sonra, yeni şeyhin kim olacağını görebilmek için rüyayı bekleyen dervişler, rüyalarında aynı gece, aynı kişiyi görüp vaziyetin mahiyetini anlayabilmek için sabahın erken saatlerinde kapımı çaldıklarında, gece boyunca vücudumun her zerresine sirayet etmiş şarabın etkisinden henüz kurtulamamıştım.”

Tarık Tufan’dan “hayat bu, her şey olur” diyen bir roman!


Kekeme Çocuklar Korosu

“En son hangi acı seni uykusuz bıraktı, en son hangi coğrafyaya göz yaşı döktün, en son hangi cümle beynini darmadağın edercesine odanın duvarlarında yankılandı, söylesene ?” Kekeme Çocuklar korosu bir radyo istasyonunda gece programları yapan genç bir adamın hikayesini anlatıyor.Huzursuz, öfkeli, kafası karışık, hüzünlü bir adamın hayatın içindeki çaresizlikleri, sorgulamaları, kavgaları etkileyici bir anlatımla okurun karşısına çıkıyor.Olaylar genç bir adamın üzerinden anlatılsa da Kekeme Çocuklar Korosu, doksanlı yılların ve o yılları üniversitede yaşayan bir kuşağın çarpıcı hikayesidir. Tarık Tufan’ın etkili anlatımının ortaya çıktığı ilk kitap.

 

Kraliçenin Pireleri

“Şimdi bulabildiğim tüm soru cümlelerini üst üste yığıp bulabildiğim en merhametli cevabın dizlerine yaslamak istiyorum başımı. Bulabildiğim en müşfik cümlenin önünde bir an olsun düşünmeksizin iyiden iyiye bitik, yorgun vücudumu yere bırakmak istiyorum. Uzanmak ve hangi günahtan kalma olduğunu kestiremediğim acıların yorgunluğunu bir parça olsun üzerimden atmak istiyorum.

 

Ve Sen Kuş Olur Gidersin

Önceden söyleyebilecek bir sözüm yok... Söylenmesi gereken ne varsa söylemeye çalıştım. Bu benim gibi biri için çok kolay değil. Bir çırpıda anlatmaya çalıştım her şeyi. Durup düşünürsem anlatmaktan vazgeçebilirdim. Bazı şeyleri, anlatmaktan ötürü de pişman olacağımın farkındayım. İnsan, duygularının apaçık bir biçimde başkalarınca bilinmesini istemez sonuçta. Bir öykü kahramanı olmanın rahatlığına bırakıyorum kendimi... Samimi bir dille yazılan ve ruhlarınızı okşayacak “Ve Sen Kuş Olur Gidersin” kusursuz bir eser.”

 

Bir Adam Girdi Şehre Koşarak

Camlardan ölesiye sarkan gündelikçi kadınlar, elindeki eczane poşetleriyle çaresiz bekleyen yaşlı adamlar, pazar yerlerinden artık toplayanlar, eskimiş kıyafetleriyle düğün salonlarında şarkı söyleyenler, sefer tasından utanan genç adam ve diğerleri. Şehrin ötekileri yani. Biraz Raif Efendi, biraz Maria Puder, Sartre, Bachelard, Anna ve biraz Kudüs. Karanlık, rutubetli, çok bağırışlı, çok nefessiz, çok sabahsız, çok aşksız, çok çiçeksiz, çok neşesiz, çok kitapsız bir şehirde hayatta kalabilmek için her şey. Büyücülerin, haramilerin, borsacıların, reklamcıların, korsanların, işgalcilerin, bankacıların elinden kurtulabilmek için yani. Tarık Tufan, “Bir Adam Girdi Şehre Koşarak” kitabında her şey hızla akarken, yavaş gidenleri, yorulanları, rekabete güç yetiremeyenleri ve onların mekanlarını anlatıyor.

 


Şanzelize Düğün Salonu

Şanzelize Düğün Salonu

Tarık Tufan

13,64 TL
Ve Sen Kuş Olur Gidersin

Ve Sen Kuş Olur Gidersin

Tarık Tufan

8,37 TL
Kekeme Çocuklar Korosu

Kekeme Çocuklar Korosu

Tarık Tufan

8,37 TL
Kraliçenin Pireleri

Kraliçenin Pireleri

Tarık Tufan

10,23 TL
Hayal Meyal

Hayal Meyal

Tarık Tufan

7,75 TL
Yorum Sayısı: 4

Bir yazarın bütün kitaplarını set olarak satma konusu okuyucuya garip geliyor olabilir ama mesele Tarık Tufan ise her şekilde bütün kitapları okunur. Niçin mi? Bir defa bütün kitaplarındaki ' s a m i m i ' üslubu okuyucuyu kendine çekmeyi başarıyor. Bu da bütün bütün kitaplarını okunur hale getirdiği için seti kesinlikle tavsiye ederim. Şimdiden iyi okumalar.☺

İ
İsmi Var  -   29.08.2016

Doğrusu bir yazarın kitaplarının set şeklinde satılmasını her zaman okuyucuya saygısızlık olarak gördüm. Bu kitaplar tencere-tava seti mi? Eksik olsa olmaz mı? Bir okuyucu bir yazarın tüm eserlerini okumak zorunda mı? Bu nasıl yayıncılık anlayaşı?

O
Orhan Eraslan  -   25.08.2016

Kitaplarını set olarak satın alma fikrinin piyasacılık ya da eğreti bir şey gibi gelmediği yegâne yazar bana göre. Her kitabı aynı kalitede. Zaten bir yazar hakkında fikri olmayan bir okuyucuya o yazarın setini aldıramazsınız. Alan da kaliteyi önceden biliyordur o yüzden.

K
Kübra Ergül  -   11.09.2016

Tüm kitaplarını okudum. Şanzelize düğün salonu tavsiye ederim kitaplarinda ki Tarık Tufan
1- ANTI-KAPITALIST musluman
2- Popüler kültüre meydan okuyan.
3-Bazen hikayelerinde denemelerinde o kadar kaotik dehşet bir havaya giriygiriyorsunuz kidan soğuyorsunuz.
4 -

İ
İlker Nazif Kara  -   28.10.2016