Taşıma Süreçleri ve Ayırma Süreci İlkeleri

Taşıma Süreçleri ve Ayırma Süreci İlkeleri

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Günümüzde, kimya mühendisleri ayrıntılı bir momentum ısı ve kütle aktarım süreçleri bilgisinin yanı sıra ayırma süreçleri bilgisine de gereksinim duyarlar. Taşınma Süreçleri ve Ayırma Süreci İlkeleri'nm dördüncü baskısı, bütün bu konuları bir arada ve güncelleştirilmiş bir şekilde ele almaktadır. Alanındaki en son yöntemleri ve uygulamaları yansıtması için tamamen güncelleştirilmiş olan bu kitap, hem temel ilkeleri hem de pratik uygulamaları kapsamaktadır.


Kısım 1, taşınma süreçlerinin temelini oluşturan momentum aktarımı, kararlı ve kararsız hal ısı aktarımı ve hem karasız hali hem de taşınımı içeren kütle aktarımı ana ilkelerini kapsamaktadır. Kısım 2 ise buharlaştırma, kurutma, nemlendirme, soğurma, damıtma, yüzerme, iyon değiştirme, özütleme, liçing, kristallendirme, diyaliz, gaz–zar ayırması, ters ozmos, süzme, ince süzme, mikro süzme, çökelme, merkezkaç ayırma ve daha fazlasını içeren ana ayırma süreçlerini kapsamaktadır. Bu baskının kapsamlı güncellemeleri ve genişletmeleri aşağıdaki konuları içermektedir:  •  Momentum, ısı ve kütle aktarımı taşınma süreçlerinin daha ayrıntılı bir şekilde ele alınması.

  •  Ayırma süreci uygulamalarının daha ayrıntılı bir şekilde kapsanılması.

  •  Akışkan yatakları ve Nevvtonian olmayan akışkanları içeren, önemli derecede genişletilmiş momentum aktarımı.

  •  Kütle aktarımı, soğurma, dâtârtma, sıvı–sıvı özütleme ve kristallendirmeye ilişkin daha ayrıntılı tartışmalar.

  •  Zar ayırma süreçleri ve gaz–zar teorisinin yeni kapsamı.


Taşınma Süreçleri ve Ayırma Süreci İlkeleri'nm dördüncü baskısı, aynı zamanda alanındaki güncel yöntem ve uygulamaları yansıtan 240'dan fazla örnek problem ve 550'nin üzerinde ev ödevi problemi sunmaktadır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.