TCK ve Özel Kanunlarda Yazılı Alfabetik Suç Tipleri
% 2indirim

TCK ve Özel Kanunlarda Yazılı Alfabetik Suç Tipleri

  • 19,50 TL19,11 TL

    hopi kampanyası
    0,96 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Sayın Ceza Uygulayıcıları;


Yürürlükte bulunan kanunlardaki suçların, neler olduğu tahayyül edilemeyecek kadar fazladır. Mahkemelerdeki uyuşmazlık istisnai de olsa özel kanunlardaki suç tiplerine de uymaktadır.


Altı yıllık avukatlık mesleğini yaptıktan sonra Cumhuriyet Savcısı olmam nedeniyle, Türkiye’nin dört bir tarafında farklı suç tipleri bulunulacağı düşünülerek, elinizdeki bu eser ortaya çıkmış ve siz değerli ceza uygulayıcılarının hizmetine sunulmuştur.


Eser bu kadar geniş kapsam karşısında ilktir. Amacımız TCK ve diğer özel kanunlardaki hapis ve adli para cezası gerektiren suç tiplerini bir arada toplayabilmektir. İlk olması münasebetiyle elbette ki eser mükemmel olmayıp, suç tipinin hangi kanunda yer aldığını bulabilmeniz açısından kolaylık ve uygulamada pratiklik sağlayacaktır.


Eser 3 bölümden meydana gelmiştir. 1. bölümde hapis ve adli para cezaları içeren suçların UYAP Mevzuat sorgulaması sonucu tespit edilen Kanunlar Bölümü, 2. bölümde ise suçun madde kenar başlığı ve suç tipi alfabetik sıralama dizini yapılmış, son bölümde ise Yargıtay Büyük Genel Kurulunca hazırlanan iş bölümü çizelgesi bulunmaktadır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.