TED Gibi Konuş
% 18indirim

TED Gibi Konuş

Dünyanın En İyi Beyinlerine Göre Topluluk Önünde Konuşmanın 9 Sırrı
  • 23,00 TL18,86 TL

    hopi kampanyası
    0,94 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
TED Gibi Konuş e-kitabı

Teknoloji, Eğlence ve Dizayn sözcüklerinin baş harflerinden adını alan TED konferanslarının gördüğü ilgi bütün dünyada artarak sürüyor. “Paylaşmaya değer fikirler” sloganıyla anılan, insanları bu denli etkileyen 18 dakikalık TED konuşmaları internette 4 milyardan fazla izlendi. Peki niçin? Bu kadar çok insanı bu kadar etkileyen konuşmaların sırrı ne? Etkili, ikna edici, ilham veren bir sunum yapmak için en çok neye gereksinim duyarız? Yetenek?


Hayır, bildiğiniz gibi değil. Topluluk önünde konuşmak o kadar da korkutucu değil.


Carmine Gallo'nun, Wall Street Journal çoksatar listesine girmiş bu kitabı, 100’den fazla TED konuşmasının çözümlemesi, TED'in en sevilen konuşmacılarıyla söyleşiler, psikoloji, nörobilim ve iletişim uzmanlarının görüşlerini bir araya getiriyor.


Yorum Sayısı: 3

Gerçekten insanların kalbine dokunacaksan konuş; aksi halde söz gümüşse sükut altındır. Etkili konuşmak geliştirilebilir bir beceridir.Çok pratik yapmak gerekiyor, tabii ki bu kitabın kılavuzluğunda verilmek istenen taktiklerle..İnanılmaz faydalı bir eser..

E
Evren Tuncer  -   10.02.2016

Ara ara açıp kurcalanması gereken el altında sürekli bulunması gereken kitaplardan biri. Hitap sanatı nedir? Nasıl etkili sunumlar yapabiliriz? Kendimizi nasıl kontrol altında tutarız? Bunların hepsine cevap veriyor. Yüz üzerinden yüz puan:)

Ü
Ümran Sarı Tekin  -   11.02.2016

Her insan, fikirlerinin önemsenmesine ve yayılmasına önem verir. Fikirlerimizin benimsenmesinde ve yayılmasında ise onları, insanlara aktarma biçimimizin büyük önemi vardır. Carmine Gallo, TED Gibi Konuş eserinde günümüzde fikirleri yaymada en etkili yöntem olan mülakat ve sunumlarda nasıl hitap etmemiz gerektiğini bizlere öğretiyor. Fikirleri dünyaca benimsenmiş insanların yaptığı çalışmalar hakkında bilgi vermesi ise bu eserin değerini ikiye katlıyor. Konuşma tekniklerini öğrenerek insanları...devamını oku

T
Tarık Yılmaz  -   27.06.2016