Telepati 1 - Telepati
% 23indirim

Telepati 1 - Telepati

  • 28,00 TL21,56 TL

    hopi kampanyası
    1,08 Paracık
  • Tedarik Süresi 3 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Ya bu hayat çok sayıda ihtimalden sadece biriyse?

Alex ve Jenny on altı yaşında iki gençtir. Alex Milano’da, Jenny ise Melbourne’da yaşamaktadır. Son dört yıl boyunca zaman zaman birbirlerini bilinçlerini kaybettikleri anlarda, hiçbir uyarı vermeden gerçekleşen telepatik iletişimleri sırasında görmüşlerdir.

Bu telepatik nöbetlerin birinde buluşmak üzere sözleşen iki genç, aynı gün aynı yerde durmasına rağmen birbirini göremez. Bu, şaşırtıcı bir keşif yapmalarını sağlar: Farklı boyutlarda yaşamaktadırlar. Jenny’nin evreninde Alex bambaşka biridir. Alex’in evreninde ise Jenny altı yaşında ölmüştür.

Onlar birbirlerini bulmaya çalışırken Çoklu Evren patlayıp yok olmanın eşiğine gelmiştir ama Jenny ve Alex’in kesinlikle buluşması gerekmektedir çünkü Dünya’nın geleceği buna bağlıdır. Yaklaşmakta olan kaderi yalnızca aşkları değiştirebilecektir…

 

“Telepati birçok açıdan harika ve başarıyı Açlık Oyunları kadar hak ediyor. Sinematik içeriğe sahip bu eğlenceli kitabı bitirmek için kendinizle yarışacaksınız. Patrignani gençlik edebiyatına yeni bir soluk getirecek.”

-Glenn Cooper-


Günümüzde insanlar, o kadar acayip ki bacakları olmayan bir insan gördükleri zaman hemen o insana acırlar. Bu acıma öyle bir acımadır ki sanki kendisi var olan bacakları ile yaşamında bir dünya yol kat ediyor. Leonardo Patrignani, Telepati eserinde evet, bacakların yok. Ama bazı insanlarında bacakları olduğu halde hayatta gidecek yolları yok. Bir bitki gibi oldukları yerde hareketsiz yaşıyorlar diyerek okurlarına, bacakları olmayan insanlara bakıp, onların haline acıyacağınıza, dönüp, var olan bacaklarınızla ne yaptığınıza bakın ve kendi halinize acıyın demek istemiştir. Yazarın, bu ağır söylemi okurların suratına bir şamar gibi inse de okurlar, gerçeklik payı olduğu için yazara kızamamaktadır.      

            İnsanlar, her zaman ağzından çıkan kelimelerle ya da yaptığı açıklamalarla diğer insanlarla iletişim halinde olmazlar. İnsanlar, birbirleriyle beden dilini kullanarak da iletişim halinde olurlar. Beden dilinin en büyük özelliği ise hiçbir zaman yalan söylememesidir. Bu nedenle psikologlar ve psikiyatristler, hastalarının söylemlerinden çok beden diliyle ilgilenirler. Leonardo Patrignani, Telepati eserinde kelimelerden ve açıklamalardan daha çok kenetlenmiş parmakları iletişim içerisindeydi diyerek okurlarına, asla yalana başvurmamalarını, kendileri yalan söylese dahi beden dillerinin kendilerini ele vereceğini ifade etmek istemiştir. Siz, çevrenizden herhangi birisine tutup da bu dünyada 7,5 milyar canlı ve yürüyen yol var ve o yolların bir tanesi de yanımda duruyor deseniz o insan, sizin büyük ihtimal kafayı yediğinizi düşünür. Yazarın, eserinde belirttiği her bir insan yoldur sözü hatırlandığı zaman kafayı yiyenin siz değil, bir şeylerin farkında olmayanın o olduğu anlaşılır.

            İnsan, en büyük tehlikeden kurtulmuş olmayı başarsa bile ölüm bir gün mutlaka şah damarından onu yakalayacaktır. Leonardo Patrignani, Telepati eserinde kurtulabilirler ama ölüm bir gün onları yakalayacak sözü ile bu durumu okurlarına ifade etmeye çalışmıştır. Yaşamın görünen yüzüyle değil, gizemli yüzü ile ilgileniyorsanız bu eseri mutlaka okumalısınız. Bu eser, her bir cümlesini inanarak okuduğunuz ender eserlerden biri olacaktır.

            Leonardo Patrignani, 1980 yılında İtalya’da dünyaya gelmiştir. Telepati eserinin yanı sıra Hafıza ve Ütopya adlı eserleri de edebiyat dünyasında yankı bulmuştur.

Yorum Sayısı: 3

Muhteşem her yaştan kişinin okuyacağı bir kitap

Z
Züleyha Kantar  -   29.06.2016

Leonardo Patrignani, Telepati eseri oldukça ilginç olay örgüsüne sahip bir fantastik eserdir. Alex ve Jenny, iki ayrı kentte yaşamasına rağmen bilinçlerini kaybettikleri zaman birbirleriyle telepatik iletişim kurabilen iki gençtir. Bu ki genç, geçirdikleri telepatik nöbetlerin birinde aynı yerde bulunmalarına rağmen birbirleriyle iletişime geçemezler. Bu durum ise iki gencin, farklı boyutlarda yaşadıklarının farkına varmalarını sağlar. Jeny’nin bulunduğu boyutta Alex olduğundan çok farklı iken...devamını oku

K
Kemal Yurtsuz  -   27.06.2016

öncelikle kurgunun girişi gelişmesi benden tam puan aldı. Önce birbiriyle bayılmaları esansında konuşan ikilinin akıbetini merak ederken iş bir anda çoklu evrene,dünyanın yok oluşuna kaydı.

G
Gül Özdemir  -   07.02.2016