Terapi
% 23indirim

Terapi

Kendinizle Yüzleşmeye Hazır Mısınız?
  • 26,50 TL20,40 TL

    hopi kampanyası
    1,02 Paracık
  • Tedarik Süresi 3 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Kendinizle yüzleşmeye hazır mısınız?


Tanık yok.


12 yaşındaki Josy tanımlanamayan bir hastalığın pençesindedir. Doktor muayenehanesindeki tedavisi sırasında, ardında hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolur. Dört yıl sonra, Josy’nin babası psikiyatrist Viktor Larenz, bu trajediyle başa çıkabilmek için Kuzey Denizi’nde bir adada inzivaya çekilmiştir.


Ceset yok.


Bir gün güzel bir yabancı, ona sürpriz bir ziyarette bulunur. Anna Spiegel olağandışı bir şizofreni türünden muzdariptir: Kitaplarında yarattığı karakterler gerçek hayatta karşısına çıkmaktadır. Son romanında da, tanımlanamayan bir hastalığa sahip küçük bir kızın, ardında hiç iz bırakmadan ortadan kayboluşunu yazmıştır.


Kız nerede?


Anna’nın hayalleri Josy’nin son günlerini anlatıyor olabilir mi? Viktor, istemeden de olsa, kızının kayboluşunun ardındaki sırrı çözmek için, son şansı olarak Anna’yı hastası olarak kabul etmeye razı olur. Ama kısa bir süre sonra, geçmiş su yüzüne çıktıkça, terapi seansları çarpıcı bir şekilde değişir hem de korkunç sonuçlarla birlikte.


“Sebastian Fitzek’in Terapi’si, karakterlerinin iç dünyalarındaki gerilimleri ve konu ile tempo arasındaki etkileşimi çok iyi yakalayan sofistike ve edebi bir gerilim. Doğrudan, rahatsız edici ve akıcı bir üslupla yazılan bu kitap, eline entrika dolu bir polisiye alıp yatağa kıvrılarak kitap okumayı sevenler ve daha derin bir anlayış düzeyine ulaşmak isteyenler için eşi bulunmaz bir kitap.”


- John Katzenbach 


“Terapi, aslında akıl almaz bir muamma içinde saklı bir bilmece. Okuyucunun elinden bırakamayacağı ve onu sürekli tahminler yapmaya zorlayacak bir gerilim. Psikolojinin ve gerilimin büyüleyici bir karışımı.”


- Paul Carson


“Altında yatan gotik gerilim öğelerinin okuyucuyu tahmin edilmesi imkansız bir sona doğru götürdüğü dahiyane bir psikolojik gerilim.”


- Publishers Weekly 


“Bu yıl içinde okuduğum en iyi suç romanı, insanı kendine esir eden bir hikaye."


- The Bookseller


“Her sayfayı eliniz heyecandan titreyerek çevireceksiniz.”


- Alex Dengler, Bild


Yorum Sayısı: 1

Bir günde bitirdiğim harika ötesi bir kitap. Yazar, içten ve samimi bir dil kullanarak soluksuz okunan, bazı bölümlerde duygusallığı ön plana çıkaran, çok kaliteli bir psikolojik ve suç romanı yazmış. Muhteşem bir zekâ ve muhteşem bir kurgu ile beni kitaba bağladı. Bu tür sevenler dışında her okurun kesinlikle beğenerek okuyacakları bir roman olmuş.Bu yıl okuduğum en güzel kitap ve hemen yazarın diğer kitabını sipariş verdim....

N
Nuray Durmuş  -   08.03.2016