Tesirsiz Parçalar
% 19indirim

Tesirsiz Parçalar

  • 15,00 TL12,15 TL

    hopi kampanyası
    0,61 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

“Beni affetme... Anlama da... Hayatımın özeti, düzeltilemeyecek kadar vahim bir anlatım bozukluğu... Beni daha fazla konuşturma... Ben susayım, sen ağla... Gusül abdesti alabileceğim kadar gözyaşı biriktir benim için... Sonra beraberce çayıma siyanür karıştıralım. Önce göm beni, sonra anla…”


Çocukluğa, büyümeye, Beşiktaş'a, bayramlık ayakkabılara, içinden oyuncak çıkan yumurtalara, coğrafi uzaklıklara, bakmak için ölünen gözlere bakamaya, âşık olmaya ve olamamaya; bazen Deep Purple'a, bazen Ferdi Tayfur'a, bazen Salinger'a, bazen Oğuz Atay'a; anneye, babaya, kardeşe, sevgiliye, insana; kısacası hayata dair tesirli bir bakış açısı...


Yanı başımızdaki insanların trajedilerine bir sigara içimi süresince üzülüp sonra unuttuğumuz bir dünyada Ali Lidar, yazdıklarıyla donmuş insanlığımıza ateşle yaklaşıyor.


Alengirli Şiirler

Alengirli Şiirler

Ali Lidar

8,1 TL
Z Raporu

Z Raporu

Ali Lidar

12,15 TL
Yolun Başı

Yolun Başı

Ali Lidar

8,1 TL
Tesirsiz Parçalar

Tesirsiz Parçalar

Ali Lidar

12,15 TL
Ali Lidar, Tesirsiz Parçalar eserinde okuru çok rahat etkisi altına alan dramatik bir hikaye ile okurlarıyla buluşuyor. Yazar, bu eserinde öyle cümleler kuruyor ki insanın her şeyi boş verip, başını alıp gidesi geliyor. Yazar, bu eserinde kendine has üslubuyla okurlarının yüreğini ısıtıyor. Hepimiz belli bir yaşantının içinden geçiyoruz. Bu yaşantının içerisinde belli belirsiz o kadar çok duygu yaşıyoruz ki bu duyguları kendimize ifade edebilecek kelimeleri bulamadığımız için hayat bizi yoruyor. Yazar, bu eserinde bizim kendimize ifade edemediğimiz duygularımızı bize ifade ediyor. Bu nedenle de bu eserde kurulmuş olan cümlelerde hep kendimizden bir takım izlere rastlıyoruz. Ali Lidar, Tesirsiz Parçalar eserinde okura vermek istediği mesajları sohbet havası içerisinde vermesi okur ile yazar arasında samimi bir bağ kurulmasını sağlıyor. Bu eserde yer alan cümleler insanı öyle duygulandırıyor ki insanın bu cümleleri okuduktan sonra battaniyeyi başına çekerek ağlamak ve içindeki kendine ve insanlara karşı olan kini ve nefreti boşaltmak istiyor. Okurlar, bu eseri okurken kendilerini yazarla o kadar özdeşleştiriyor ki kendilerini yazarla kırk yıllık dostlukları varmış gibi samimi hissediyorlar. Yazar, bu eserinde kaleme aldığı kısa hikayelerle okurlarının yüreğine dokunuyor. Ali Lidar, Tesirsiz Parçalar eseri okuma alışkanlığı kazanmak isteyen okurlar için isabetli bir tercih olur. Yazar, bu eserinde hayata, aşka ve sevgiye normal hayatta bizim baktığımız pencereden gerçekçi bir gözle bakması okuru esere bağlamada önemli rol oynuyor. Okurlar, yazarın bu eserinde yer alan “Herkes herkesin bir sigara içimi kadar umurunda” cümlesi üzerinde oturup düşünmesi günümüzün çarpık düzenini ve bu düzenin getirdiği çarpık insan ilişkilerini anlaması için yeterlidir. Okurlar, bu eseri okudukça geçmiş yaşantısında kaçırdıklarının kokusu burnuna ifil ifil gelirken yüreğinden aşağı sıcak duyguların akıp gitmesine engel olamıyor. Yazar, bu eserinde kelimeleri birbirleriyle öyle uyumlu dans ettiriyor ki insan güzel bir sanat eserine hayran hayran bakar gibi bu eserdeki cümlelere bakıyor. Ali Lidar, Eskişehir’de dünyaya gelmiştir. Asıl mesleği öğretmenliktir. Yazar, edebi eserlerinde tarz olarak Muhsin Ünlü’ye çok benzetilir. Yazar, hiçbir şekilde sosyal kaygısının olmadığını ve tek derdinin kendisiyle olduğunu söyleyerek aslında hepimize büyük bir ders veriyor.
Yorum Sayısı: 10

Ali Lidar'la tanıştığım kitap. Kendisini geçen yıl Samsun Karadeniz kitap fuarında da görme imkanı bulmuştum. Bazı bölümler oldukça basit anlatım ve konu açısından, ancak bazı bölümlerde de kendine çeken ve sizi saran cümleler var. hatta o cümlelerden o kadar etkilendim ki bir köşeye not ettim.

G
Gülgün Güven Zeytün  -   25.02.2016

Tesirsiz Parçalar demiş Dük abimiz ama baya tesirli parçalar.

A
Alican Yıldırım  -   09.02.2016

''Anne...Ben iyi değilim .Neyi tuttuysam elimde kaldı.Atladığım her öğün için üzülen sen ,ruhumdan akan kanı görsen ,nasıl dayanırsın bilmem...''
Bu satır gibi her satırında hayatı ve kendinizi bulacağınız ,bir duygu bu kadar mı sahici anlatılır diyeceğiniz ,tesiri uzun süre devam edecek bir kitap; Tesirsiz Parçalar...
Ali Lidar'a geç kalmışlığımın hüznü her cümlesinde içime sindi.

H
Hilal Özçelik  -   14.10.2016

Ali Lidarın internette dolaşan ve bilinen yazılarını derlediği kitabı.Birçok yazısına benim de aşina olduğum doğrudur fakat sevdiğiniz bir yazarın yazılarının bir arada elinizde bulunmasını istiyorsanız kitabı temin etmenizi tavsiye ediyorum.Ali Lidar,günümüz yazarlarından en samimi olanlarından.Duygularını,düşüncelerini,tecrübelerini ve yaşadıklarını samimi bir dille ele almış.Yer yer argo konuşmaktan ve küfretmekten de çekinmiyor,olduğu gibi yazmış.Bu da onu sevdiğim yazarlardan biri yapmaya...devamını oku

B
Burak Özdemir  -   13.08.2016

Bazı eserler, insanların zihinleri yerine ruhlarını hedef alırlar. Ali Lidar, Tesirsiz Parçalar eserinde bu durumu çok rahat bir şekilde hissedeceksiniz. Bu eser, içerik olarak tek bir konu üzerinde yoğunlaşmamıştır. Farklı konularda yazılmış deneme ve anıların bir araya getirilmesiyle oluşturulmuştur. Günümüzde insanlar, çevrelerinde bulunan insanlarla rahat bir şekilde dertleşemezler. Çünkü çevrelerinde yer alan insanların, kendilerini anlamayacağını düşünürler. Ama kitaplar, insanlar gibi...devamını oku

O
Oğuz Bulut  -   27.06.2016

Okuduyup bitirdim ama irite olduğum noktakar çok fazlaydı. Yeraltı edebiyatı bu olmamalı diye düşünüyorum. Fazla küfür ve kendi kendine yoneltilen hakaret, isyandan çok kitabı basitleştirilmiş bana göre. Arada vurucu cümleler olsada kurtarmaya yetmemiş. Yazarın diğer kitaplanını sevmeme rağmen bu kitabını sevemedim.

A
Ayşe Akbulut  -   27.05.2016

Bu kitabıyla favori yazarlarımdan biri haline geldi. Kitapta altını çizdiğim bir sürü cümle var. Alıntı yaptığı kimi kitapları da aldım sayesinde.

N
Nazmiye Burçak Dönmez  -   07.05.2016

Altı çizilesi çokça cümleler barındıran,insanı düşündüren,bazen tebessüm ettiren,çişten felsefeye kadar bir çok farklı konu barındıran adının aksine yüksek tesirli parçalardan oluşan bir kitap.Ben beğendim ve okumaktan keyif aldım.

B
Burak Akgün  -   29.02.2016

Karpuz kabuğundan yazılar yazmak blogunda yazdığı yazıları sonunda kitaplaştırdı Ali Lidar, tam arşivlik oldu.

Z
Zeynep Dilara Öztunç  -   19.02.2016

Aile kavramını ve özellikle anne sevgisini, futbol taraftarlığının başlayabileceğini, sevgiyi, dostluğu, hiç bir şey için hiç bir şey hissetmemeyi, hangi yazarların bizlere hangi duyguları kattığını, büyüyüpte büyüyememenin ne olduğunu, hatta gece meleklerini... Bunlar gibi birçok kişilik gerektiren duyguları iliklerimize kadar hissetirerek anlatan ve bunları anlatırken küfür etmeyi sevdiren yazarın bu kitabında görüyoruz ki bazı cümleleri içine küfür katmadan anlatmak mümkün değil.

B
Burak Özdemir  -   04.02.2016