Three of Us

Three of Us

 • 14,90 TL

  hopi kampanyası
  0,75 Paracık
 1. 1.   Homecoming (Sarışın)
 2. 2.   Benim Karanlık Yanım (My Dark Place) with Sezen Aksu
 3. 3.   Of Song And Silence
 4. 4.   Ah Le yar Yar
 5. 5.   Woodstock
 6. 6.   Picture (Ağladıkça) with Erkan Oğur
 7. 7.   Şinanay
 8. 8.   Moments
 9. 9.   The Last Sultan
 10. 10.  Prelude In E Minor
 11. 11.  Hungarian Dance #5
 12. 12.  My Dark Place

İsmail Lumanovski, Tamer Pınarbaşı ve Ara Dinkjian’dan oluşan The Secret Trio, Three of Us adlı ikinci albümlerini Kalan Müzik etiketi ile yayınladı. Klarinet, kanun ve udu klasik kullanımlarının çok dışına taşıyan üçlü, bu albümde güçlü ezgiler ve sıradışı düzenlemelerle karşımıza çıkıyor. Sezen Aksu ve Erkan Oğur da olağanüstü performansları ile albümde konuk olarak yer alıyor…

Kayıt endüstrisinin ilk yıllarında, çoğu müzik vurmalı çalgılar olmadan kaydedilirdi. Aksi takdirde vurmalıların çıkardığı şiddetli sesler, 78’lik kayıtlarda ibreyi kadranın dışına fırlatırdı. Bu nedenle, telli enstrümanları çalan sanatçıların yapması gereken şey, güçlü ve sabit bir ritm eşliği yaratabilmekti. The Secret Trio’da da benzer şekilde, vurmalılar yok. Ritmik duyuş kanun ve ud üzerine kuruluyor.

Dinkjian’ın en tanınmış iki bestesi olan ‘Picture’ (Türkçe’de ‘Ağladıkça’ , Yunanca’da ‘Meno Ektos’ olarak da biliniyor) ve ‘Homecoming’ (‘Sarışın’ ve ‘Dinata Dinata’ olarak da biliniyor), 1986 yılında Night Ark albümünde yer almıştı. Dinkjian’ın daha sonra bir daha hiç kaydetmediği bu iki eser, Three of Us albümünde yer alıyor.

‘Picture’, bu albümde Erkan Oğur’un özgün kopuz yorumu ile yeniden düzenlendi. Dinkjian’ın bir diğer bestesi ‘My Dark Place’ (‘Benim Karanlık Yanım’), albümde efsanevi sanatçı Sezen Aksu’nun yazdığı son derece etkili sözlerle yer alıyor. Sezen Aksu’nun bu şarkıyı seslendirirken yakaladığı samimi performans, 1991’de yine Dinkjian ile birlikte gerçekleştirdikleri ‘Vazgeçtim’ çalışmasını hatırlatıyor.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.