Tıbbi Uygulama Hataları

Tıbbi Uygulama Hataları

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Tıbbi Uygulama hataları özellikle son yıllarda çok gündeme gelen bir konu olarak dikkati çekmektedir. Hastaların konu hakkında bilgilenmeye başlamaları daha önce fark edilmeyen bir çok hatanın gün yüzüne çıkmaya başlamasına neden olmaktadır. Hasta hakları ile başlayan bu bilinçlenme kısa sürede bu tip olaylara bağlı davaların da artmasına neden olmuştur.

Tıbbi Uygulama hatalarında çok önemli detayların iyi bilinmesi gerekmektedir. Bunların başında aydınlatılmış onam alınması gelmektedir. Sonrasında tanı ve tedavide doğru seçimlerin yapılması gelmektedir. Özellikle komplikasyon /hata ayrımının yapılabilmesi de tıbbi uygulama hatalarındaki en önemli boyutlardan birisidir.

Güncelleşmiş ve genişletilmiş bu ikinci baskının dünya ülkelerindeki durum ve uzmanlık dallarındaki uygulamalarda ortaya çıkan hataların tanımlandığı bölümler dışında her geçen gün yaygınlaşmaya başlayan defansif tıp uygulamaları ile bu konuda önemli yere sahip olan adli sigortacılık konuları da kitapta anlatılmaktadır. Ayrıca bilirkişilik ve adli tıp uygulamaları hukuksal prosedürle birlikte önemli yer tutmaktadır.

 

Konu Başlıkları;

Tanı Hataları

Komplikasyonlar

Aydınlatılmış Onam

Defansif Tıp

Bilirkişilik

Sigorta Sistemi


Şiddet

Şiddet

Oğuz Polat

53,9 TL
Adli Tıp

Adli Tıp

Oğuz Polat

29,4 TL
Klinik Adli Tıp

Klinik Adli Tıp

Oğuz Polat

19,50 TL
Adli Tıpta Bilirkişilik

Adli Tıpta Bilirkişilik

Oğuz Polat

20,58 TL
Çocuk ve Şiddet

Çocuk ve Şiddet

Oğuz Polat

26,4 TL
Adli Tıp Ders Kitabı

Adli Tıp Ders Kitabı

Oğuz Polat

4,28 TL
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.