Ticaret Mahkemelerinin Görev - Yetki ve Çalışma Usulleri
% 2indirim

Ticaret Mahkemelerinin Görev - Yetki ve Çalışma Usulleri

  • 120,00 TL117,60 TL

    hopi kampanyası
    5,88 Paracık
    Babil.com'da 60> TL ve üzeri ücretsiz kargo kampanyası
  • Tedarik Süresi 5 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Eserin amacı Ticaret Mahkemelerinde görülen davalarla ilgili pratikte katkı sağlayacak rehber niteliğindeki örnekler ile okuyucuya kolaylık sağlamaktır.

Bu eserde, 6102 sayılı TTK, 6545 sayılı yasayla değişik 5235 sayılı yasanın 5.Maddesi, 6335 /2 madde ile değişik TTK 19/3 maddesi, 12/01/2011 tarihli 6100 sayılı HMK'u incelenerek en son yasal değişikliklerle birlikte ticaret mahkemelerinde görülen mustakil ve heyet dosyaları çalışma usul, esas ve işleyisi tamamen uygulamaya yönelik olarak hazırlanmıştır.

Ticaret Mahkemelerinde görülen dava türleri, görev, yetki ve çalışma usulleri, en son ve en yeni içtehatlarla birlikte incelenmiştir. Tamamen uygulamaya yönelik bu çalışmada dava ve cevap dilekçesi, ön inceleme ve tensip, hukuki yazışma (müzekkere) ve gerekçeli karar örnekleri eklenmiştir.

Eser içeriğinde Ticaret Hukuku alanında ve uygulamaya yönelik her konuda inceleme yapılmış olup en son yasal değişiklikler ve usule ilişkin yeni tarihli içtihatlarla birlikte kullanımı kolay bir içerik hazırlanmıştır.

 

Konu Başlıkları

Ticaret Mahkemelerinde Görev

Dava ve Cevap Dilekçesi Örnekleri

Ön İnceleme ve Tensip Tutanağı Örnekleri

Hukuki Yazışma (Müzekkere) Örnekleri

Gerekçeli Mahkeme Kararı Örnekleri


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.