• Tormesli Lazarillo% 10indirim
    Tormesli Lazarillo
    Tormesli Lazarillo

Tormesli Lazarillo

  • 8,50 TL7,65 TL

    hopi kampanyası
    0,38 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Tormesli Lazarillo e-kitabı

XVI. yüzyıldaki ekonomik kriz sebebiyle İspanya’nın her köşesinde açlık ve sefalet kol gezmekteydi, bu durumun bir ahlaki çöküntüyü de beraberinde getirmesi kaçınılmazdı. İspanyol toplumundaki bu maddi ve manevi çöküntünün ortasında, 1554 senesinde, sonradan pikaresk roman adı verilecek olan yeni bir anlatı türünün ilk örneği olan Tormesli Lazarillo ortaya çıktı. Din adamlarının ahlaksızlıklarına bolca yer veren bu eser, engizisyonun hışmına uğramamak için imzasız olarak basıldı.

Sefiller, dilenciler, dolandırıcılar ve kimsesiz çocuklarla dolu bir dünyayı tüm çıplaklığıyla sergileyen Tormesli Lazarillo, dönemin İspanyol toplumuna ayna tutan bir klasik.


Yorum Sayısı: 2

Yazarı bilinmeyen bu kitap engizisyon dönemi İspanya'sında baskının büyüklüğünü ortaya koyuyor. Kitap çok güzel. Yozlaşmış toplumun, bir çocuğun kendi insanı ihtiyaçlarını karşılamak isterken nasıl şekilden şekile girmek zorunda kaldığının öyküsü. Bence kitap kadar değerli olan bir kısım daha var o da yazarın önsözü.

Ö
Özge Nurdoğan  -   03.03.2016

2015 yılında türkiyede basılan eniyi kitap . yazarı bilinmiyor . çocuk kitabı gibi görünse de her yaşa hitap ediyor . 16. yy ispanyasında çok küçük bir çocugun açlık ile mücadelesi ve büyümesi her şeyi kabullenmesi anlatılıyor .her yaş okuruna tavsiye ederim .

M
Murat Haşhaş  -   02.02.2016