Toza Sor

Toza Sor

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Çölde bir toz bulutuna kapılıp giden muhteşem bir aşkın öyküsü…


Bukowski’nin “Benim Tanrımdı” dediği yazarın başyapıtı…


Charles Bukowski gençlik yıllarında kütüphanede tesadüfen kitaplarını keşfettiği Fante’yi hiç unutmamış. Tanınmış bir yazar olunca, Fante’yi keşfinden 39 yıl sonra, 80’li yıllarda, kitaplarını basan yayınevine önermiş. Fante hayattayken kitaplarının yeniden basıldığını görmüş.


Charles Bukowski, “Fante benim tanrı’mdı” diyor Toza Sor’un önsözünde. John Fante gerçekten de iyi bir yazar. Kendi yaşamından yola çıkarak yazıyor eserlerini. Toza Sor’da yazarlık yaşamının, gençliğinin ilk yıllarını anlattığı dörtlemesinin en tanınmış romanı. Çölde bir toz bulutuna kapılıp giden muhteşem bir aşkın öyküsünü anlatıyor. Toza Sor’u okuduğunuzda gerçekçi anlatımı sizleri de etkileyecek ve Bukowski’ye hak vereceksiniz.


Yorum Sayısı: 3

Kahraman Arturo Bandini'nin yazarlık serüvenini Holiwoodvari bir dille anlatan Fante kahramanının ve diğer dünyalıların canına okuyor. Bukowski'nin Fante için söylediği şu söz sanırım oldukça dikkate değer: Fante benim Tanrımdı..

H
Hasan Karakaya  -   14.02.2016

Tanrım , artık bir ateist olduğum için beni bağışla, ama Nietzsche' yi okudun mu ? Ne kitap ! cümlesinin gectiği muhteşem kitap.Fante okumadıysanız gerçekten çok büyük bir eksiklikle hayatınızı sürdürüyorsunuz demektir. Fante okumak tarifsizdir , dili hem net ama kesinlikle basit değildir, Fante gerçekten yazmak için doğmuş bundan süpheniz olmasın... Kitaba Bukowski tarafından muhteşem bir de önsöz yazılmıştır okumadan geçmeyiniz

Y
Yenay Zengin  -   03.04.2016

Bukowski'nin etkilendiği ve sevdiği yazar olduğu için okuduğum bir kitaptı. Satırlarda dürüstlük ve duygularını ifade etmekten bir yazarın yansıması vardı. Çarpık aşk öyküsü, sürekleyici bir anlatıma dönüşüyor.

E
Esra Yılmaz  -   11.02.2016