Trafik Kazalarında Hukuki ve Cezai Sorumluluk
% 2indirim

Trafik Kazalarında Hukuki ve Cezai Sorumluluk

Maddi ve Manevi Tazminat Davaları
  • 125,00 TL122,50 TL

    hopi kampanyası
    6,13 Paracık
    Babil.com'da 60> TL ve üzeri ücretsiz kargo kampanyası
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Kitabı hazırlarken, teori ile pratiği birleştirerek uygulamada sıkça ihtiyaç duyulan kendine özgü bir eser oluşturmayı amaç edinmiştim. Bu amaç doğrultusunda oluşturduğum kitabın üçüncü baskısından bu yana yaklaşık sekiz ay geçmiş olmasına rağmen kitap tükenmiştir. Talep olması nedeniyle Trafik Kazalarında Hukuki ve Cezai Sorumluluk adlı kitabımızın dördüncü baskısını sizlere sunmaktan mutluluk duyuyorum.


Kitabın üçüncü baskısından sonra mevzuatta değişiklikler olmuştur. Özellikle 26. 04. 2016 tarihinde yayınlanan 6704 sayılı Kanun ile getirilen değişiklikten sonra trafik kazalarında dava açılmadan önce Zarar görenin, zorunlu mali sorumluluk sigortasına yazılı başvuruda bulunması gerekecektir. Buna ilişkin değişiklik olsun Karayolları Trafik Yönetmeliğinde yeni düzenlemeler olsun bu değişikliklerin hepsi kitapta işlenmiş ve uygulamadaki yansımaları üzerinde durulmuştur.


Zamanaşımının başlangıcı için zararın para ile ölçülebilir şekilde belirlenmesi gerektiği yönünde bu güne kadar savunduğumuz görüşe uygun olarak verilen 16. 03. 2016 tarihli Yargıtay Hukuk Genel Kurulu kararı kitapta işlenmiştir.


Yargıtay’ın yeni görüşlerinin okuyucuya aktarılması bakımından yeni emsal kararlar da ilgili konuların arkasına özetlerle eklenmiştir.


Dördüncü baskının da avukat, hakim, savcı ve tüm ilgili hukukçulara yararlı olması dileğiyle kitapta emeği geçen herkese en içten teşekkürlerimi sunuyorum.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.