Trendeki Kız
% 19indirim

Trendeki Kız

  • 23,00 TL18,63 TL

    hopi kampanyası
    5,00 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Rachel her gün aynı trene binip aynı çifti izliyordu. Çiftin başına gelenleri bütün ülke duyduktan sonra, hayatlarına dâhil olmaya karar verdi.

 

“Büyüleyici, sürükleyici, üst seviye bir gerilim. Mutlaka okuyun!”

-S.J. Watson-

 

“Hem karakter yaratımı hem olay örgüsü muhteşem, harika bir kitap! Yeni neslin Alfred Hitchcock’u.”

-Terry Hayes-

 

“Zeki, gerilim dolu ve baştan aşağıya sürükleyici bir roman.”

-Lisa Gardner-

 

“Aklınızı başınızdan alacak, zekice yazılmış bu psikolojik-gerilim romanı hem muhteşem hem de tren enkazı kadar korkunç!”

-Publishers Weekly-

 

“Nefesleri kesen bir ilk roman. En dikkatli okurlar bile, Hawkins olayları teker teker açığa çıkarıp, aşkın ve takıntının şiddetle olan kaçınılmaz bağını ortaya koyarken şaşırmaktan kendilerini alamayacaklar.”

-Kirkus-

 

“Trendeki Kız, her şeyi anladığınızı düşündüğünüz an sizi farklı bir sürprizle karşılıyor.”

-Entertainment Weekly-


Paula Hawkins, Trendeki Kız eseri zekice kurgulanmış bir psikolojik gerilim romanıdır. Bu eser, yayınlandığı günden itibaren okur tarafından büyük bir ilgi görmüş ve satış listelerinde ilk sıradan aşağı inmemiştir. Paula Hawkins, Trendeki Kız eseri aslında gerçek hayatla da birebir örtüşüyor. Okur, bu eseri okuduktan sonra karakterlerin günahlarının bedelini ödediği hissine kapılıyor. Gerçek hayatta da öyle değil midir? İnsanların başına gelen felaketler, sıkıntılar, hem maddi hem de manevi mutsuzluk işlediği ya da işlemekte olduğu günahların bedelidir. İnsan bu günahları işlemeyi göze alıyorsa bedelini ödemeyi de göze almalıdır. Eserde kimse masum olmadığı gibi gerçek hayatta da kimse masum değildir. Paula Hawkins, Trendeki Kız eserinde kurguladığı müthiş hikayeyi bir de akıcı bir dille anlatınca okurun elinden kitabı bırakası gelmiyor. Rachel, Megan ve Anna isimli üç bayan arkadaşın aralarındaki kişisel sorunlarına Tom ve Scott ismindeki kocalarının da müdahil olması yetmezmiş gibi Megan’da kaybolunca işler sarpa sarar. Rachel’ın Tom ile olan evlilikleri iyi gitmektedir. Ancak Rachel ve Tom çiftinin çocuklarının olmaması, Rachel’in kendini içkiye kaptırmasına neden olur. Rachel’in alkolik halleri ise Tom’un hoşuna gitmeyince mutluluğu başka kollarda arar ve karısını Anna ile aldatır. Anna ile mutluluğu yakalayabileceğini düşünen Tom, karısından boşanarak Anna ile evlenir. Tom ve Anna çiftinin bir kız çocukları dünyaya gelir ve kızlarına bakıcı olarak komşuları olan Megan ile anlaşsalar da bu anlaşma pek uzun sürmez ve Megan işi bırakma kararı alır. Megan işi bıraktıktan sonra gözden kaybolur ve belli bir süre sonrada cesedi bulunur. Şimdi ortada herkesi rahatsız eden bir soru vardır. Megan’ın katili kimdir?   Paula Hawkins, Trendeki Kız eserini okuyan okuyucular, aşkla birlikte takıntıda meydana gelmişse ve bu takıntının bir de şiddetle buluşması halinde neler olabileceğine şahitlik edecekler ve içleri ürperecektir.
Yorum Sayısı: 18

Kitabın başlarında trenin raylardan geçerken ki sarsıntılarını hissedeceksin adeta ... sonra Rachel'ın karamsar dünyasına konuk olacaksın. kandırılmış, aldatılmış, umutsuz,işsiz hissedeceksiniz. Kitabın başlarında adım atarken sonlarında koşmaya başlayacaksınız ... bu keyifli maratona sizler de katılın :D

T
Tunahan Uygun  -   02.02.2016

Çok satan kitaplara karşı ön yargılı olmama rağmen beni yanıltan bir kitap oldu. Üç farklı karakterin bakış açısıyla anlatılmasını çok sevdim. İlerledikçe karakterlere bürünmeye başlıyorsunuz.Filmini de sabırsızlıkla bekliyorum.

F
Filiz Fidan  -   06.04.2016

Çok sürükleyici, baştan sona kadar soluksuz okunabilen kitaplardan biri. Yatağımın altında ışığımı yakarak okuduğum zamanı hatırlıyorum. Ne merak etmiştim sonunu. :) Çok etkilenmiştim. Herkesin okuması gereken bir kitap.

D
Dilek Afşarlı  -   18.04.2016

Kitabın türü psikolojik ve gizem. Yazarın anlatımı, duyguları biz okurlara aktarılması, kusursuz çevirisi ile beni kendine hayran bırakan ender kitaplardan biri oldu. Eğer gizem ve psikolojik üzerine yazılmış kitapları seviyorsanız kesinlikle okuyun derim. ..

N
Nuray Durmuş  -   08.03.2016

Paula Hawkins, Trendeki Kız eseri polisiye gerilim seven okurlar için çok heyecanlı bir hikayeye sahiptir. Eser, Anna, Rachel ve Megan olmak üzere üç ana karakter üzerine kurgulanmıştır. Rachel’in, en belirgin özelliği alkolik olması ve trenleri çok sevmesidir. Evinden sabah çıkıp, akşam dönerek ev sahibine çalışıyormuş süsü vermektedir. Alkol aldığı zaman ise kendisini tamamen kaybediyor. Anna ise Tom’un eşidir. Tom aynı zamanda Rachel’in de eski eşidir. Megan ise abisini kaybettikten sonra...devamını oku

C
Cengiz Ceviz  -   27.06.2016

Rachel'i çok seveceksiniz.Bir solukta okuyup bitirebileceğiniz bir roman.Yazarın anlatımı harika hemen bu kitabı satın alın ve Rachel'ı sizlerde tanıyın.

E
Elif Özen  -   30.05.2016

Şunu bir kez daha anladım ki bir kitabın çok satması , iyi olduğu anlamına gelmiyor.Beklentimin çok çok altında kaldı. Büyük bir hevesle almıştım fakat hayal kırıklığına uğradım.:/

S
Sevilay Erdinç  -   21.05.2016

Kitap gayet başarılı. Belki ilk başarı sıkıcı olabilir ama sonrasında baya bi sarıyor. Tam olarak polisiye değil gizem de değil ama güzel. Kitabın sonunda baya şaşırıyosunuz.

Ö
Öznur Kayaalp  -   06.05.2016

Zayıf bir kadının bir erkek tarafından nasıl manipüle edildiğini anlatıyor. Kendine güvenmeyen bir insanın hayatındaki gerçeklerin nasıl başları tarafından kurulduğunun bir kanıtı aslında. Konu abartma ve obsesif olsa da güzel bir kitap.

O
Okan Aksu  -   22.04.2016

Son dönemlerde çıkan polisiye kitapların en iyilerinden biri, sıkılmadan okuyabileceğiniz bir roman. Gayet başarılı...

A
Ayşenur Temel  -   20.04.2016

"Acaba şöyle mi oldu, yoksa böyle mi?" diye ana karakter ile birlikte okuyana gelgitler yaşatan - akıcı ve çok başarılı çevirisiyle bir solukta okuduğum harika bir kitap! #1 NY Times Best Seller olmayı gerçekten haketmiş doğrusu.

E
Ebru Karaçar  -   19.04.2016

Kitap gerçekten akıcıydı ama almadan önce yorumlarına baktığımda sonuna çok şaşıracaksınız,tahmin edemeyeceksiniz vs yazıyordu. Şahsen ortalara geldiğimde anlamıştım katilin kim olduğunu. Yinede kesinlikle keyifli vakitlerdi.Mutlaka okuyun!

C
Ceren Tosun  -   12.04.2016

dışardan mükemmel görünen ama tanıdıkça, aslında hepsinin kendi içinde aynı takıntı ve sorunlara sahip olduğunu anladığımız kadınlar ve erkekler. güzel bir kitaptı, tavsiye ederim

S
Sbl Knc  -   05.04.2016

Trendeki Kız'ın satırlarını gözünüz büyük bir hızla takip ederek son sayfasına ulaşana kadar kitabı elinizden bırakmanıza izin vermeyecek. Açık kalan gizem kapısanı kapatmaktan sakınmayın.

B
Betül Zeybek  -   12.03.2016

okuduğum ilk polisiye romandı. sayesinde de son olmadı. rachel ile birlikte trendeyken hadi dön bir an önce eve bak diye haykırasım geliyor. bir cinayet dosyasına kendini dahil ettiren depresif bir kadın. kimsenin masum olmadığı bir mahalle. sürükleyici bir anlatımı var. mutlaka okuyun...

F
Fatma Yıldırım  -   22.02.2016

Kitabın henüz başlarında sayılırım. Başları biraz sıkıcı gibi geldi bana. Ama hep kitabın çok iyi olduğuna dair yorum aldığım için sonlarına doğru heyecanlanma ümidindeyim:)

Y
Yaprak Nuh  -   12.02.2016

Açıkçası sonu gerçekten iyi bağlanmış ve onu görünce ne kadar güzel kurgulandığını anlıyorsunuz. Kesinlikle okunmalı.

İ
İsmail Bekar  -   04.02.2016

Filmi yapılası demeyeyim zira filmi de geliyormuş. Bir solukta okunan bir cinayet romanı. Depresif kadınlar, karmaşık ilişkiler, bir katil, bir de maktul... Daha ne olsun?

B
Bahriye Gizem Dikmen  -   01.02.2016