• Tuhaflıklar Asansörü% 38indirim
    Tuhaflıklar Asansörü
    Tuhaflıklar Asansörü

Tuhaflıklar Asansörü

Hikaye Anahtarcısı - 1
  • 20,00 TL12,40 TL

    hopi kampanyası
    0,62 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü

Ürünün diğer resimleri

Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Her şey Şaban’ın okul çıkışı servisi kaçırınca, otobüs durağına yürümesiyle başlar. Kalabalık bir caddede ilerlerken aniden başına bir kağıt parçası düşer. Bu kâğıt bir otel penceresinden atılmıştır ve atan kişi yardım istiyordur. Şaban hemen otele girer. Lobide battaniye ören yaşlı bir kadın onu karşılar. Bu enteresan karşılaşma sonrasında kahramanımızın fantastik hikayesi başlayıverir. Aslında bir hikaye anahtarcısı olan bu yaşlı kadın, ona tuhaf bir asansörle geleceğin ve hatta geçmişin kapısını aralar. Şaban, konuşan balıkların, mektuplarla dolu potkalların, garip yaratıkların da olduğu bir maceraya karışır. Bu macerada ona rehberlik eden ise yaklaşık 1.400 yıl önce yaşamış sabır ve cesaret kahramanı Selman-ı Farisi’dir.


Ödüllü yazar Ayşe Sevim, farklı ve akıcı üslubuyla, Selman-ı Farisi’nin muhteşem hayatını 21. yüzyılda yaşayan bir çocuğun dünyası üzerinden, fantastik bir kurgunun içinden anlatıyor.


Yorum Sayısı: 2

Çocuk kitabına benzese de her yaşta insanın okuyabileceği,ders çıkarabileceği bir kitap.Sonu da beklemediğim gibi oldu.Kitabı okurken film izliyormuşum gibi oldum.Yaşınız kaç olursa olsun,önerilir. ;)

O
Orkhan Musabaylı  -   02.08.2016

Çocuklara, gençlere "israf etmemeyi, şükretmeyi, gıybet yapmamayı, fedakarlık etmeyi, geçmişe saygı duymayı" çok güzel bir maceranın içinde öğreten okunulası, gönül rahatlığıyla hediye edilesi bir kitap..

G
Gülizar Turhan  -   07.04.2016