Türk Anayasa Hukuku
% 2indirim

Türk Anayasa Hukuku

  • 40,00 TL39,20 TL

    hopi kampanyası
    1,96 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Prof.Dr.Ergun Özbudun, İstanbul Şehir Üniversitesi Öğretim Üyesidir.Çeşitli yıllarda A:B:D.'nin Chicago, Columbia ve Princeton Üniversiteleri ile, Paris Üniversitesi Siyasal Araştırmalar Enstitüsünde misafir profesörlük görevinde ve Milletlerarası Siyasal Bilim Derneğinin Yönetim Kurulu ve Program Komitesi üyeliklerinde bulunmuştur. Kendisi, 1990-2014 yılları arasında Avrupa Konseyi Hukuk Yoluyla Demokrasi Komisyonu üyeliği görevini sürdürmüştür. Profesör Özbudun'un, anayasa hukuku, siyasal partiler, seçim araştırmaları ve Türkçe ve İngilizce yayını vardır.


Bu kitabında Profesör Özbudun, Türk anayasa sisteminin başlıca kurumlarını geniş kapsamlı biçimde incelemiştir. İnceleme, büyük ölçüde 1982 Anayasasına dayanmakla birlikte, her konuda 1961 Anayasası ile karşılaştırmalarda bulunulmuştur. Kitapta ele alınan konular arasında, Türkiye'nin anayasal gelişmeleri, 1982 Anayasasının temel nitelikleri, Devletin fonksiyonları ve kamu hukuku işlemleri, Cumhuriyetin temel kuruluşu ve anayasa yargısı yer almaktadır. Çok sayıda Anayasa Mahkemesi kararına yer verilmiş olması, kitabın uygulamacılar açısından da yararını arttırmaktadır.


Yorum Sayısı: 1

Kitap sanki doktora tezi gibi, içerikten ya da dilinden bahsetmiyorum. Başlıklar çok az tek başlık altında birden çok konu işlemiş , aç yan başlık onu da oraya yaz biz de hepsini okumayalım değil mi Ergun Özbudun?

A
Ali Amre Altıntaş  -   09.03.2016