Türk Anayasa Hukukuna Giriş

Türk Anayasa Hukukuna Giriş

Genel Esaslar ve Türk Anayasa Hukuku
  • 20,00 TL

    hopi kampanyası
    1,00 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Elinizde tuttuğunuz 368 sayfalık Türk Anayasa Hukukuna Giriş başlıklı bu kitap, aynı Yayınevinden çıkan 496 sayfalık Türk Anayasa Hukuku Dersleri başlıklı kitabımızın özetlenmiş baskısıdır.


Türk Anayasa Hukukuna Giriş başlıklı bu kitap, bu kitabın başında bulunan "sunuş" yazısında açıklanan "öğrenci dostu kitap" anlayışıyla hazırlanmıştır. Bu anlayış çerçevesinde, bu kitabın, hacim olarak ince, içerik olarak da kolay anlaşılır olması için özen gösterilmiştir. Dolayısıyla bu kitapta konuların ayrıntılarına girilmemiştir. Bununla birlikte kitap, Türk anayasa hukukunun bütün konularını kapsamaktadır. Ayrıntıları merak edenler, bu kitabın özetlenmiş olduğu 496 sayfalık Türk Anayasa Hukuku Dersleri başlıklı kitabımıza bakabilirler.


Bu kitabın özetlendiği Türk Anayasa Hukuku Dersleri kitabımızdaki "kutu", "tablo", "şema", "resim" ve bölüm sonlarmdaki "test sorulan" gibi yerülilder, bu kitapta da devam ettirilmiştir.


Bu kitaptaki teorik bilgilerin sindirilmesi için Türk Anayasa Hukuku Pratik Çalışmaları isimli kitabımızdaki uygulamalı çalışmaları yapılması yararlı olabilir.


Bu kitaptan ders çalışırken öğrencilerin 1982 Anayasasının metnine ihtiyaçları olabilir. 1982 Anayasası metni için bizim T.C. Anayasası başlıkh derlememiz kullanılabilir.


Bu kitapta "Türk anayasa hukuku" konuları işlenmektedir. "Anayasa hukukunun genel esasları" konuları için Anayasa Hukukunun Genel Esasları veya Anayasa Hukukunun Genel Esaslarına Giriş isimli kitaplarımıza bakılabilir.


Yorum Sayısı: 1

kitap açıklamasında verilen içindekiler kısmında hata var sadece türk anayasa hukukuna giriş konuları var genal esaslar kısmı yok

E
Enes Özdemir  -   08.03.2016