Türk Borçlar Hukuku : Genel Hükümler

Türk Borçlar Hukuku : Genel Hükümler

1.7.2012'de Yürürlüğe Giren Yeni Türk Borçlar Kanunu'na Göre Hazırlanmış
  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Prof Dr. Safa Reisoğlu, İstanbul Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Doktorasını İsviçre'de yaptı. 1959-1985 yılları arasında  Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde (Medeni Hukuk ve Borçlar Hukuku kürsüsünde) öğretim üyesi ve kürsü başkanı olarak yer aldı. Bu dönemde rektör yardımcısı, Senato ve Üniversitelerarası Kurul üyesi olarak uzun süre üniversite yönetiminde bulundu.


Prof. Reisoğlu, 1974-75 yıllarında Milli Eğitim Bakanı olarak hükümete katıldı. 1977 yılında Cumhurbaşkanı Sayın Fahri Korütürk tarafından Cumhuriyet Senatosu Kontenjan Üyeliğine getirildi. Bu görevdeyken, Cumhuriyet Senatosu, Anayasa ve Adalet Komisyonu Başkanlığına ve Avrupa Konseyi Üyeliğine seçildi. 1978'de ABD Dışişleri Bakanlığının davetini kabul ederek, 45 günlük bir süre için, temaslarda bulunmak üzere Amerika'ya gitti. 12 Eylül 1980'den sonra tekrar üniversitedeki görevine döndü. Prof. Reisoğlu, 1993 yılında Avrupa Konseyi Bakanlar Kurulunca, dört yıl için "Avrupa İşkence ve İnsalıkdışı veya Onurkırıcı Davranış veya Cezayı Önleme Komitesi" üyeliğine Türkiye adına seçildi. Prof. Reisoğlu, bu göreve 1997'de tekrar seçildi. Öğretim faaliyetini, 1985 yılından sonra İstanbul ve Galatasaray Üniversitelerinde sürdüren Prof. Reisoğlu'nun yayımlanmış onbir kitabı, hukuki ve sosyo-politik konulara ilişkin çok sayıda makalesi mevcuttur.


Prof. Reisoğlu'nun Nisan-2001'de yayımlanan onuncu kitabı "Uluslararası Boyutlarıyla İnsan Hakları" konusundadır. Kitaba, konuya ilişkin "uluslararası belge ve sözleşmeler"in metinleri de eklenmiştir.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.