Türk Ceza Hukuku Özel Hükümler

Türk Ceza Hukuku Özel Hükümler

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Kitapta bu basıda yapılan en önemli yenilik güveni kötüye kullanma suçunun (m. 155), belgede sahtecilik suçlarının (m. 204-212) ve bilişim alanında suçların (m. 243-246) ele alınması olmuştur. Bunlardan belgede sahtecilik ve bilişim alanında suçlar genelde başka suçların işlenmesinde birer araç suç fonksiyonu görmeleri itibariyle birçok suçla bağlantılı olarak işlenmekte ve bu durum çeşitli içtima problemlerinin doğmasına neden olmaktadır. Yeni yazılan bu bölümlerde uygulamada da ortaya çıkan problemler göz önünde bulundurularak geniş açıklamalara yer verilmiştir.
Birinci basının yayınlanmasından sonra eserde incelenen bazı suçlarla ilgili olarak TCK'da çeşitli değişiklikler yapılmıştır. Başta 18. 6. 2014 tarihli ve 6545 sayılı Kanun olmak üzere, TCK'da yapılan değişiklikler bu basıda gerekli yerlere işlenmiştir. Yine bu basıda doktrin alanında yapılan yeni çalışmalar ve Yargıtay'ın içtihatları da mümkün olduğunca değerlendirilmeye çalışılmıştır.
Bu vesileyle kitabın tashihindeki ve Yargıtay karalarının tasnifindeki özverili katkılarından dolayı meslektaşlarımıza ve özellikle Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku ABD asistanlarına müteşekkir olduğumuzu belirtmek isteriz.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.