Türk Ceza Kanunu'nda Uluslararası Suçlar
% 2indirim

Türk Ceza Kanunu'nda Uluslararası Suçlar

  • 18,75 TL18,38 TL

    hopi kampanyası
    0,92 Paracık
  • Tedarik Süresi 5 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Kitabımızda; Türk Ceza Kanunu'nun "Uluslararası Suçlar" başlığı altında düzenlenen soykırım, insanlığa karşı suçlar ve bu suçları işlemek amacıyla örgüt kurma, göçmen kaçakçılığı ve insan ticareti suçları incelenmiş, bu suçların unsurları birbirleri ile mukayeseli olarak açıklanmıştır.

Bu suçlar, Ceza Muhakemesi Hukuku ve İnfaz Hukuku açısından da incelenmiştir. Ayrıca çalışmamızda, "Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu Tasarısı Taslağı" ile ilgili bazı açıklamalara yer verilmiştir. Bu suçların örgütlü olarak işlenebilmesi mümkün olduğundan, "suç örgütü" kavramı ele alınmış ve hangi hallerde örgütün varlığından bahsedilebileceği konusunda detaylı açıklamalarda bulunulmuştur.

"Suç örgütü" kavramının Ceza Hukuku, Ceza Yargılaması Hukuku ve Ceza İnfaz Hukuku açısından son derece önem taşıdığı, sürekli kullanıldığı, bu kavram yoluyla kişi hak ve hürriyetlerinin gereğinden fazla kısıtlandığı tartışılmaktadır. Ceza Hukuku ve Ceza Yargılaması Hukuku araçlarını kullanan otoritenin, "suç örgütü" kavramı vasıtasıyla düşünce açıklama hürriyetine gereğinden fazla müdahalede bulunduğuna dair itirazlar her geçen gün artmaktadır. Bu sorunu da dikkate aldığımızı belirtmek isteriz.

 

Konu Başlıkları

Soykırım Suçunun ve İnsanlığa Karşı Suçların Unsurları Bakımından Değerlendirilmesi

Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti Suçlarının Unsurları Bakımından Değerlendirilmesi

Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu Tasarısı Taslağı Çerçevesinde Suçların Değerlendirilmesi


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.