Türk Hukukunda Hısımlık Ve Hısımlığın Medeni Usul Ve İcra İflas Hukuku Bakımından Sonuçları
% 2indirim

Türk Hukukunda Hısımlık Ve Hısımlığın Medeni Usul Ve İcra İflas Hukuku Bakımından Sonuçları

  • 30,00 TL29,40 TL

    hopi kampanyası
    1,47 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Hısımlık, gerçek kişiler arasında kan bağından veya Kanunda öngörülen hukuki işlem ve ilişkilerden doğan ve hukuk düzeni tarafından kendisine bazı sonuçlar bağlanan yakınlık ilişkisidir. Çalışma konusunun esasını hısımlığın medeni usul ve icra- iflas hukuku bakımından sonuçları oluşturmakla birlikte, bu sonuçların anlaşılabilmesi için öncelikle Türk hukukunda hısımlığın açıklanması gerekmektedir
Hukukumuzda hısımlığın sonuçlarını medeni hukukla birlikte birçok hukuk dalında da görmek mümkündür. Hısımlık ve hısımlığın medeni hukuktaki sonuçları hemen hemen bütün medeni hukuk kitaplarında ele alınmakla birlikte, hısımlığın medeni usul ve icra- iflas hukuku bakımından sonuçları, daha önce herhangi bir çalışmaya konu edilmemiştir.
Çalışmada hısımlığın medeni hukuk bakımından sonuçlarının yanı sıra, medeni usul ve icra- iflas hukuku bakımından da sonuçları detaylı bir şekilde incelenecektir. Çalışma, hısımlık hakkında genel bilgilerin ve hısımlığın Türk Medeni Kanunu bakımından sonuçlarının açıklandığı birinci bölüm, hısımlığın medeni usul hukuku bakımından sonuçlarının incelendiği ikinci bölüm ve hısımlığın icra- iflas hukuku bakımından sonuçlarının ele alındığı üçüncü bölüm olmak üzere üç bölümden oluşmaktadır.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.