Türk Parlamento Hukuku
% 2indirim

Türk Parlamento Hukuku

  • 28,00 TL27,44 TL

    hopi kampanyası
    1,37 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

"Parlamento Hukuku" yeni gelişmekte olan Anayasa hukuku içerisinde konuşlanabilecek özgün bir disiplin. Parlamento hukukunu anayasasız anlamak mümkün olmadığı için bu alanı disipliner bağlamda da anayasa hukukundan ayrı düşünmek dorğu olmaz.


Parlamento hukuku denilince, evrensel ve milli düzeyde tarihçe, karşılaştırmalı parlamento çalışmaları ve parlamentoyla ilgili yeni kurumsal ve işlevsel trendler de işin içine girdiği için aslında başta anayasa hukuku olmak üzere siyaset bilimi ve tarih gibi birçok bilim dalıyla yakından ilişkili bir alandan söz ediyoruz demektir. Hal böyle olunca, parlamento hukukunun disiplinler arası bir bilimsel çalışma alanında olduğu da akılda tutulmalıdır.


Kaynakları ve inceleme alanlarının genişliği ile yeni çalışmaların ve eserlerin üretilmesini bekleyen bu yeni alanda yapılacak her yeni çalışma, henüz oluşan literatüre katkı niteliği taşıyacaktır. Bu açıdan, Kahan Onur Arslan'ın "Türk Parlamento Hukuku" isimli eserinin öğrencilerimize ve ilgilenenlere faydalı olacağını umuyorum.


-Şeref İba


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.