Türkiye Ünlüleri Ansiklopedisi (6 Kitap Takım)
% 33indirim

Türkiye Ünlüleri Ansiklopedisi (6 Kitap Takım)

  • 378,00 TL253,26 TL

    hopi kampanyası
    12,66 Paracık
    Babil.com'da 60> TL ve üzeri ücretsiz kargo kampanyası
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Ciltler:

1- Türkiye Ünlüleri

2- Ünlü Bilim Adamları

3- Ünlü Fikir ve Kültür Adamları

4- Ünlü Edebiyatçılar

5- Ünlü Sanatçılar

6- Ünlü Kadınlar

 

Başarılı örnekler gençlerimiz için çok gereklidir. Oğullarımıza ve kızlarımıza, başta televizyonlar olmak üzere medyadan her gün pompalanan kötü örneklerden başka örnekler olduğunu, başarılı olmak için daha güzel idollerin varlığını hatırlatmak ve onlara varlıklarını kanıtlamak zorundayız.

Gençlerimizin, çeşitli alanlarda kendileriyle onur duyulan ünlülerimiz olduğunu bilmeleri, bu başarıları nasıl elde ettiklerini öğrenmeleri, daha yolun başında özgüvenlerini arttıracak, bu doğrultuda artan motivasyonları, yeni başarı öykülerini kendilerinin yazmalarını sağlayacaktır.

Bu gerçeklerden yola çıkarak, “Türkiye Ünlüleri Ansiklopedisi”nin ciltlerinde, gençlerimize ve tüm insanlarımıza çeşitli alanlarda dünya çapında başarılara imza atmış bilim, kültür, sanat, yönetici ve iş adamlarımız ile ünlü kadınlarımızı, başarı öyküleriyle tanıtmayı amaçlıyoruz.

Ayrıca;

Ülkemizin de içinde yer aldığı kültürel coğrafyada Batı sömürgeciliğinin yaydığı en büyük yalan, dünya tarihi boyunca tüm bilimlerde, kültür ve sanat dallarında öncülerin hep Batıdan çıktığı, Doğuda yaşayanların ancak Batıyı taklit etmek zorunda olduğu, bunun bizim alın yazımız olduğu yalanıdır. Bu çok önemli yalanla hem bizi aşağılık duygusuna iterek daha çok sömürmek hem de bizden aldıkları ve hatta çaldıklarını gizlemek, sömürüleri için gerekli gördükleri psikolojik propagandayı gerçekleştirmek istemişlerdir.

Bu çalışma ise, Türkiye’nin siyasal ve kültürel hinterlandında, tarih boyunca yetişen ünlü devlet, bilim, fikir ve kültür, sanat, edebiyat insanlarımızın hiç de az olmadığını, bunların arasında çok sayıda kadınımızın da yer aldığını ortaya koyarak, bu yalanı çürütmekte ve gençlerimizin kendilerine güvenmeleri için yeterli bir onurlu bir geçmişe sahip olduğunu ispatlamaktadır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.