Türkiye'de Aydınların Gözüyle Yahudiler
% 25indirim

Türkiye'de Aydınların Gözüyle Yahudiler

  • 40,00 TL30,00 TL

    hopi kampanyası
    1,50 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Türk Yahudileri, 1992 yılında Türk topraklarındaki yaşamlarının 500. yılını kutlarken, Osmanlı İmparatorluğu döneminde olduğu gibi Cumhuriyet döneminde de daima huzurlu bir yaşamları olduğunu dile getirdiler.
Bu düşüncede en önemli etken, aynı dönemlerde, gerek Doğu Avrupa'daki pogromların, gerekse başta Almanya olmak üzere Batı Avrupa'da yaşanan Nazi soykırımı Holokost'un dindaşlarını korkunç kötü bir şekilde etkilemesiydi. Beş asrı aşkın bir süredir bu topraklarda yaşayan ve kendini toplumun bir parçası olarak gören Yahudiler hakkında Türkiye'de edebiyatçılar ve aydınlar ne düşünüyorlardı?


While Turkish Jews were celebrating their 500th anniversary of their life in the grounds of Turkey in 1992, they stated that they always had a peaceful life in the Republican period like they also had in the Ottoman Empire time period.
The driving ideas were the massacre in the Eastern Europe, and the Nazi genocide in Germany and the Western Europe, in particular, affecting the Holocaust's coreligionists dreadfully. The thoughts of the litterateurs and intellectuals in Turkey about the Jews living in these lands and considering themselves as part of this community for over five centuries are brought together in this book through the interviews by Lizi Behmoaras.

Kitap; Oktay Akbal, Attila İlhan, Tarık Dursun K., Necati Cumalı, Selçuk Erez, Aziz Nesin, Rasih Nuri İleri, Tomris Uyar, Erdal Atabek, İlhan Selçuk, Çetin Altan, Ferit Edgü, Nazlı Ilıcak, Ali Sirmen, Mehmet Ali Birand, Orhan Pamuk, Suna Tanaltay, Erdoğan Tanaltay, Güven Turan, Özdemir İnce, Cengiz Çandar, Mete Tunçay, İsmet Özel, Özcan Köknel, Coşkun Kırca´nın yazılarından oluşmuştur.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.