Türkiye'nin Geleceği - Ulusal Kalkınma mı Küresel Kölelik mi?

Türkiye'nin Geleceği - Ulusal Kalkınma mı Küresel Kölelik mi?

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Okumayı ve araştırmayı seven iktisatçıların, siyasetçilerin daha da önemlisi vatansever okurların; Sayın Şevket Apuhan'ın bu çalışmasını bir çırpıda büyük bir dikkatle ve heyecanla okuyacağına eminim.

Eserin; okuyucusunu Osmanlı'dan günümüze ekonomi kulvarında adeta balonla seyahat ettiren, bu seyahat esnasında okuyucusunu yormadan, her sayfasında ciddî kazanımlar sunan bir çalışma niteliği taşıdığına inanıyorum.

Böyle bir eseri siyaset ve ekonomi dünyamıza kazandırabilmek için genç yaşında ciddî bir birikim ve özveri gösteren değerli yazarımızın, esasen bu çalışmasıyla ülkemizin son 12 yıllık döneminde Türk ekonomisine dair ciddî hasar tespitleri yaptığını da görüyoruz.

Türkiye'yi 12 yılda her alanda eskitenler, yıpratanlar ve yoranlar şimdilerde 'Yeni Türkiye' ve 'restorasyon'dan bahsetmektedirler. Bu basiretsiz zihniyetin 12 yıldır başarısız olma nedenlerinin başında; değerli Yazarımızın da tespitlerinde olduğu gibi 'millî' bir anlayışı idrak edememeleri ve bu anlayışın bir vatan için ne kadar önemli olduğunu kavrayamamalarıdır.

Sayın Şevket Apuhan'ın büyük bir özen ve örnek olacak bir azimle derlediği 'Ulusal Kalkınma mı, Küresel Kölelik mi? Türkiye'nin Geleceği' adlı çalışmasının daha şimdiden toplumun her kesiminde ve ülkesi için kaygılanan okuyucular arasında büyük beğeni ve takdir kazanacağı düşüncelerimle, kendisini gönülden tebrik ediyorum.
-Ahmet Kenan Tanrıkulu-
(Tanıtım Bülteninden)


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.