Türklerin Tarihi 2
% 33indirim

Türklerin Tarihi 2

Anadolu'nun Bozkırlarından Avrupa'nın İçlerine
  • 22,50 TL15,08 TL

    hopi kampanyası
    0,75 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

“Türkler tarihin her safhasında görünen, tarihi inşa eden kavimlerden biridir. Bugünkü medeni dünyada hiçbir eski dünya kavmi ve ülke yoktur ki Türkler olmadan tarihini yazabilsin. Mutlaka, Türkleri ve Türk tarihini bilmek zorundadır ki kendi tarihini anlayabilsin.”

-İlber Ortaylı

 

Türklerin Tarihi kitabında Marmara’da küçük bir beylik olarak doğan, gelişen ve kuruluşunun üzerinden 150 yıl geçmeden Balkanlar’da ve Ege’de hâkimiyet tesis eden, Akdeniz dünyasının son muhteşem imparatorluğu olan Türk İmparatorluğu’nun üç kıtaya yayılmasına şahitlik edeceksiniz.

Sultanü’l-Berreyn ve Hakanü’l-Bahreyn (İki Karanın ve İki Denizin Hükümdarı) olan Fatih Sultan Mehmed gibi bir Rönesans hükümdarının dünyasına eşlik ederek; Türk tarihinin büyük asrı, dünya tarihinde birçok değişime neden olan 15. yüzyılın bilinmeyenlerini öğreneceksiniz…

Bugün Avrupa, Balkanlar, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da, sayıları yirmiyi aşan çeşitli dil, din, ırk ve siyasal rejime sahip ülkenin ortak tarihini okuyacaksınız…

Hepsi birbirinden değerli Türk sultanların başarılarını görecek; harp teknikleri Rönesans kadar Asyai Türk tekniklerine de dayanan dünyanın en güçlü ordusunu tanıyacak ve kısa sürede Üçüncü ve son Roma İmparatorluğu’nun nasıl kurulduğuna şahitlik edeceksiniz.

Anadolu’nun bozkırlarından Avrupa’nın içlerine, İlber Ortaylı’nın satırları arasında dolaşmak isteyen her yaştan okurun zevkle okuyacağı bir başucu kitabı...

 


İlber Ortaylı Seyahatnamesi

İlber Ortaylı Seyahatnamesi

İlber Ortaylı

15,08 TL
Osmanlı’yı Yeniden Keşfetmek

Osmanlı’yı Yeniden Keşfetmek

İlber Ortaylı

10,72 TL
Üç Kıtada Osmanlılar

Üç Kıtada Osmanlılar

İlber Ortaylı

10,72 TL
Son İmparatorluk Osmanlı

Son İmparatorluk Osmanlı

İlber Ortaylı

11,72 TL
Osmanlı Toplumunda Aile

Osmanlı Toplumunda Aile

İlber Ortaylı

11,25 TL
Osmanlı Mirası

Osmanlı Mirası

İlber Ortaylı

10,72 TL
Osmanlı Toplumunda Aile

Osmanlı Toplumunda Aile

İlber Ortaylı

13,4 TL
Türklerin Tarihi 1. kitap, Orta Asya'nın Bozkırlarından Avrupa'nın Kapılarına alt başlığı ile çıkmıştı. Türklerin Tarihi 2 ise Anadolu'nun Bozkırlarından Avrupa'nın İçlerine alt başlığı ile çıktı. Ortaylı'nın roman tadında üslubuyla anlattığı ve soru cevap şekilnde ilerleyen bu kitabı Osmanlının 15. yüzyıldaki ahvaline eğiliyor. 1400'lü yıllar Osmanlı için büyük kırılmaların ve sıçramaların yaşandığı, kuruluştan yükselişe geçilen eşsiz bir dönem. Fetretin yaşandığı, Rumeliye geçişin tamamlandığı, İstanbul'un fethedildiği, devlette imparatorluğa geçişin tamamlandığı bu yüzyılı İlber Ortaylı'dan okumak ise tarih seven okurlar için önemli bir imkan. Bir imparatorluğun farklı geleneklerle beslenerek kurumsallaşmasını, kendine has bir siyasal rejimi inşa etmesini, dünyadaki benzerleri gibi güçlü bir toplumsal yapı kurmasını yine bu kitaptan takip edecek okurlar. Bu ikinci kitaptaki yaklaşıma bakılırsa üçüncü kitabın da bir süre sonra okurlarla buluşacağını tahmin etmek zor değil. Muhtemelen dizi, İlber Ortaylı'nın 19. yüzyılı anlattığı "İmparatorluğun En Uzun Yüzyılı" adlı kitabına doğru kronolojik olarak ilerleyecek ve zincirin halkaları misali kitaba gibi bağlanacak.
Yorum Sayısı: 4

İlk kitabı su içer gibi okumuştum. 2. kitap da inşallah böyledir. İlk kitap için, konuşur gibi yazmış demiştim meğer zaten konuşmaymış. Soru cevap şeklinde ilerliyor kitap. Muhtemelen bu da öyledir.

F
Ferhat Mert  -   24.03.2016

türkiye'de tarihçiler konu türkler olunca ikiye ayrılıyorlar. Kimisi milliyetçiliğini abartıyor kisimi de Türkler tarihte yokmuş gibi davranıyor. İlber Hoca ise olduğu gibi anlatıyor. Ne ekliyor ne çıkarıyor. Elbette biraz milliyetçilik yapıyor ama kitabın ruhunu zedeleyen bir durum değil bu. hocanın yaşına vermek lazım. Bunun haricinde tarihi merak edenler ve sevenler için ilki gibi başucu kitabı.

G
Gürkan Karakaş  -   30.03.2016

Osmanlı konusunda diğer tarihçiler alınmasın sadece Ortaylı'yı ciddiye alıyorum. Belki başka yetkin tarihçiler de vardır ama onlar çok akademik. İlber ortaylı üniversitede değil de sokakta anlatır gibi anlatıyor. Hepimize tarihi sevdirdi resmen.

O
Onur Derman  -   30.03.2016

İlber Ortaylı'nın üslubu ve anlatımı insanı ciddi anlamda kitaba çekiyor ve olayların akışında yer edinmesine neden oluyor. İlk kitap 12 baskı yaptı. Bu kitabında aynı başarıyı göstereceğini düşünüyorum

S
Sait Yıldırım  -   04.04.2016