• Tutuklandık% 24indirim
    Tutuklandık
    Tutuklandık

Tutuklandık

Can Dündar’dan yaşadığımız döneme dair “içeriden” bir tanıklık...

  • 25,00 TL19,00 TL

    hopi kampanyası
    0,95 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!
Tutuklandık e-kitabı

“Bu kitap, uzun volta seanslarında, sarı duvar manzarasında, üst katın demir karyolasında, alt katta kaloriferin yanı başında tasarlandı. (...) En güzel kitapların en muhteşem manzaralara karşı yazıldığını zannetmeyin. Tersine... Bazen güzel manzaralar karşısında uyuşup tembelleşen hayal gücü, duvarla karşılaştı mı, ardını görmek hevesiyle havalanıyor. Duvara tırmanıyor. Bu da ona yetişmeye çalışan kalemi kamçılıyor.

Zindan zemini kindarlık üretmeye müsait... Onu sabırla derine gömmek, onun yerine tevekkülün çelebiliğini koymak, masumiyetten güç almak gerekiyor. Masumiyetin sessiz bir gücü var. Karanlıktan korkmayan, sözünü sakınmayan, hiçbir kudretliye yaslanmayan, tehdit edilse de uslanmayan bir gücü var masumiyetin... (...) Ona güveniyorum.”

 

Bugüne dek defalarca yakın tarihimize ışık tutmuş olan Can Dündar, 2015 Kasım’ında hapse atıldığında basın özgürlüğü mücadelesinin ve tarihin bir öznesi haline geldi.

Tutuklandık, sadece edebiyatın usta mahkûmlarına selam gönderen bir hapishane kitabı değil, yaşamakta olduğumuz döneme dair de “içeriden” bir tanıklık...


Yorum Sayısı: 1

Yaşadığımız acı ve sıkıntı dolu güneleri gözler önüne seren her daim basın özgürlüğünü savunan ve düşüncelerini herkese her şeye rağmen cesaretle söyleyip onların arkasında duran gazeteci yazarımız Can DÜNDAR'ın bu kitabını okumak için gercekten sabırsızlanıyorum.

G
Gülce Arman  -   25.03.2016