Tutunmadan Akıyorum

Tutunmadan Akıyorum

  • Geçici olarak temin edilemiyor

1- Hangimiz

2- Aşk Sözünde Durur Mu

3- Ya Sonra

4- Zeytin Ağacı

5- Küçük Kızın Köyü

6- Çırılçıplak

7- Dur Zaman

8- Bu Çocuklar

9- Fotoğraf Karesi

10- Alıştım Ben Sana

11- Tutunmadan Akıyorum


Romantik sesi ve şarkılarıyla dikkat çeken müzisyen Aklan Akdağ, “Sensizlik Varmış” albümünden sonra biriktirdiklerini “Tutunmadan Akıyorum” albümünde topladı. Albüm 11 şarkıdan oluşuyor. Tüm şarkıların söz ve müzikleri yine Aklan Akdağ’a ait. Zamanla birlikte akarken, geride bıraktığımız anları düşündüren şarkılar albümün karakterini belirliyor. “Dur Zaman” ve “Fotoğraf Karesi”, ancak belleğimizde ve resimlerde geri dönebildiğimiz “o an’’ların kıymetini hatırlatıyor.

Albüme adını veren “Tutunmadan Akıyorum” ise, albümün en özel şarkısı. Aklan Akdağ’ın babasından, İkinci Yeni şairi Tevfik Akdağ’ın aynı adlı şiirinden esinlenerek yazdığı bu şarkı, derin bir anlama sahip.

“Hangimiz”, iktidar hırsının akılsızlığını, “Bu Çocuklar”, kuytularda canına kıyılan gencecik insanları, “Küçük Kızın Köyü”, çocukluğu ve hayatları çalınan kadınları dert ediniyor kendine. Aklan Akdağ, “Şarkılar yalan söylemez, şarkılar boyun eğmez” diyor.

“Tutunmadan Akıyorum” ve “Küçük Kızın Köyü” şarkıları, sıradışı formları ve enstrümantal ağırlığıyla da dikkat çekiyor. Akustik ve elektrik gitarın yanı sıra özellikle piyano ve nefesli çalgıların zengin bir müzikal altyapı oluşturduğu albümde, klasik kemençe ve cura gibi fark yaratan Türk müziği tınılarına da yer veriliyor…

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.