Tuzun Kitabı
% 31indirim

Tuzun Kitabı

  • 24,00 TL16,56 TL

    hopi kampanyası
    0,83 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Tuz'un kitabı aşk hakkında. Eşcinsel aşk hakkında. Aynı zamanda yemek pişirmek hakkında. Yemek pişirmenin yalnızca yemek pişirmek olmadığı hakkında. Önyargılar ve sınıf ayrımları hakkında. Thin Binh'in hayatı hakkında. Thin Binhlerin kim olduklarını ve gerçek adlarını öğrenme zahmetine katlanamayanlarımız bir türlü öğrenemeyenlerimiz hakkında. Çok erken yaşta kendisi için en iyisinin cahil kalmak olduğuna karar vermiş bilge bir "aptal" hakkında.


Hayat Bihn'i Fransız sömürgesi Vietnam'ın Genel Vali'sinin mutfağından okyanus aşırı çalışan yük gemilerine oradan, Paris'e ve Paris'te GertrudeStein ve Alice Toklas'ın mutfağına atar. Bir yazım hatası değil bu, GertrudeStein'a  öyle hitap edilir, kendi arzusudur bu'


Binh her ne kadar cehaletin kendisi için en iyisi olacağına karar vermişsede sözünü tutamamış biri. Keskin bir zekaya zengin bi hayal gücüne müthiş bir gözlem betimleme ve kavrama yeteneğine sahip. Maceralı yaşamını yaşadığı ve tanık olduğu aşkları, pişirdiği yemekleri ve yemek pişirmenin inceliklerini cömertçe paylaşıyor bizimle. Baştan sona merakla okuyoruz anlattıklarını.


Elinizdeki kitapla Uluslararası Yazarlar Derneği Robert Bingham Ödülü alan Monique  Truong'un adını bir kenara yazın. Vietnam kökenli bu genç Amerikalı yazarın adını daha çok duyacaksınız.


"Mükemmel bir anlatı."


- O: The Oprah Magazine


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.