Üçe Yirmi Kala
% 13indirim

Üçe Yirmi Kala

  • 16,00 TL13,92 TL

    hopi kampanyası
    0,70 Paracık
  • Tedarik Süresi 3 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Romanın yapısına, biçimsel değişikliklere ve kurgusuna hâkim olan Kvaratskhelia’nın eserinde polisiye olaylar yerini dramatik gelişmelere bırakmakta, devamında ise edebi replik ve seslendirme örneklerine rastladığımız günlüklere yer verilmektedir. İlk izlenimlere göre bütün bölümlerin birbirlerinden bağımsız olduğu düşünülse de eserde mantıksal bağlamda bir bütünlük bulunmaktadır.


Yaşamsal olayların iğrenç yönlerini edebi açıdan ele alarak biyolojik varlığa dönüşen hayatımıza ışık tutan eser, yalnız başına kalmış insanların ne tür psikolojik sorunlarla baş başa kalabileceğini ve sonrasında ise ne tür kararlara varabileceğini bize anlatmaya çalışmaktadır. Eserin final kısmında bir gecelik ilişki sonrasında dünyaya gözlerini açan çocuğun bazı erkekler için sevinç kaynağı olurken bazıları için ise pişmanlığın bir simgesi olduğu işlenmektedir.


Zviad Kvaratskhelia’nın kaleme aldığı bu eserde, Gürcü halkının genel yapısı, Sovyetler Birliği dönemini ve o zaman diliminde savaşan insanların içinde bulunduğu psikolojik yapı ele alınmaktadır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.