Uçuş 345
% 31indirim

Uçuş 345

Bir Hakan Geda Macerası
  • 20,00 TL13,80 TL

    hopi kampanyası
    0,69 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Uçuş 345 e-kitabı

30 Ocak 1975. İzmir - İstanbul seferini yapan 345 sefer sayılı Türk Hava Yolları uçağı Marmara Denizi'nde sulara gömülür.


Bugün, kazanın üstünden tam kırk yıl geçmesine rağmen uçak enkazı hala Marmara Denizi'nin suları altında, içindeki yolcularla birlikte yatmaktadır.


Kazayla ilişkisi olan kişilere gönderilen isimsiz bir zarf ve zarfın içinden çıkan gizemli kaset ise olayın kırk yılın ardından tekrar gündeme oturmasına neden olur. Üzerinde sadece '345' yazılı olan kasetlerden biri Hakan Geda'nın ilgisini çektiğinde, kazadan altı ay kadar önce başlayan Kıbrıs Barış Harekatı'na ve kökenleri ise Avrupa Hun İmparatorluğu'na kadar giden büyük bir gizemin kapıları ağır ağır açılmaya başlamıştır bile.


Piri Reis'in Sırrı adlı romanıyla yazılı basında adını sıkça duyuran ve okurların ilgisini hayli çeken Cenk Kayakuş, bu romanında ise Türkiye'nin ilk ve tek denize düşen sivil uçağı olan TK 345 sefer sayılı uçağı konu ediniyor. Bu gerçek ve gizemi hala çözülemeyen uçak kazası, Kayakuş'un mükemmel kurgusuyla birlikte soluk kesen bir maceranın başlangıcını oluşturuyor.


"Bir an önce son sayfasına ulaşmak isteyeceğiniz gizem dolu bir bulmaca. "


- Esquire online


"Kendi tarihimize ait bu son derece gizemli uçak kazası, bir de Cenk Kayakuş'un kaleminden okunmayı fazlasıyla hak ediyor."


- Sabah


Piri Reis'in Sırrı

Piri Reis'in Sırrı

Cenk Kayakuş

13,8 TL
Av

Av

Cenk Kayakuş

13,8 TL
Kara Güneş

Kara Güneş

Cenk Kayakuş

16,56 TL
Saplantı

Saplantı

Cenk Kayakuş

16,56 TL
Yorum Sayısı: 1

elimden bırakamadım kitabı, iki günde bitti. ele aldığı konunun gerçek bir olaya dayanması da ayrıca etkileyici kılmış öyküyü, yazarı tebrik ederim.

K
Kemal Tahran  -   03.06.2016