Ulumu'l Kur'an ve Tesfir Usulü
% 50indirim

Ulumu'l Kur'an ve Tesfir Usulü

  • 17,00 TL8,50 TL

    hopi kampanyası
    0,43 Paracık
  • Tedarik Süresi 3 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Kur'an dinimizin ana kaynağı ve hükümlerin esası olup hiçbir batıl ne önden ne de arkadan O'na yanaşamaz. Öyle ki hiçbir kitaba nasip olmayan korunma kolaylaştırılma ezberlenme ve çelişkiden uzak olma O'nun en önemli özelliklerindendir. Kısacası O, her kesime algısı derecesinde hitap edip geçmişi hali ve geleceği bilgi ve işaretleriyle kuşatmıştır.


İslam bilginleri Kur'anla ilgili ilimlerle tesfir ve te'vil kurallarını araştırmaktan asla geri durmadıkları gibi tahrif ve batıl te'vile de sapmadılar ancak söz konusu ilimle ilintili rivayet ve görüşlerin çokça aktarılması tahkik ehlinin gayretlerini tetikleyip değişen durum ve şartlara uygun eserlerin oluşmasına ihtiyaç duyulmuştur.


Biz de aczimize bakmayarak Ulumu'l Kur'an ve Tesfir Usulü adlarıyla anılan Kur'an ilimlerini ve yorum esaslarını taknin / maddeleştirme yoluyla ilim talebesine sunmaya çalıştık. Söz konusu maddeler, konu bütünselliği içerisinde, ihtilaf ve çelişkilerden uzak bir anlatım ve isbat türüyle açıklanmıştır. Maddelerin daha iyi anlaşılması ve zihinde oluşabilecek itirazların çözümlenmesi için şerh ve açıklama yöntemi tercih edilmiştir.


 


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.