Uluslararası Finansal Raporlama
% 2indirim

Uluslararası Finansal Raporlama

TMS – TFRS
  • 85,00 TL83,30 TL

    hopi kampanyası
    4,17 Paracık
    Babil.com'da 60> TL ve üzeri ücretsiz kargo kampanyası
  • Tedarik Süresi 5 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bu çalışma, Uluslararası Muhasebe ve Finansal Raporlama Standartlarına uygun genel amaçlı finansal tabloların hazırlanmasına ve finansal durum tablosu unsurlarının açıklanmasına rehberlik etmek amacıyla hazırlanmıştır.

Finansal tablolar, dünya genelinde birçok işletme tarafından, işletme dışındaki kullanıcılar için hazırlanmakta ve sunulmaktadır. Zira, genel amaçlı finansal raporlamanın amacı, mevcut ve potansiyel yatırımcılara, borç verenlere ve kredi veren diğer taraflara raporlayan işletmeye kaynak sağlama kararlarını verirken faydalı olacak finansal bilgiyi sağlamaktır. Kısaca, genel amaçlı finansal raporlar, raporlayan işletmenin finansal durumu hakkında bilgi sağlar. Finansal tablolara aracılığıyla sunulan finansal bilginin faydalı olması için, Uluslararası Muhasebe ve Finansal Raporlama Standartlarına uygun olarak hazırlanması, ihtiyaca uygun olması ve açıklamayı amaçladığı hususu gerçeğe uygun bir şekilde sunması gerekir. Bu nedenle, finansal tabloları TFRS’lerle uyumlu olan bir işletme, bu uyumu açık ve tam bir şekilde belirtecektir.

Kitapta, muhasebe standartlarına ilgi duyanların ve uygulamacıların teorik ve pratik bilgi ihtiyaçları gözetilerek, mevcut yasal çerçeve içerisinde finansal tabloların hazırlanmasına ve sunumuna ilişkin ilkeler açıklanmaya çalışılmıştır.

 

Konu Başlıkları

Finansal Tabloların Hazırlanmasına İlişkin Yasal Çerçeve

Yeni Türk Ticaret Kanunu ve Muhasebe Uygulamaları

Türkiye Muhasebe – Finansal Raporlama Standartları İle Vergi Mevzuatı ve Muhasebe Sistemi Uygulama Genel Tebliğleri Arasındaki Temel Farklılıklar

Geçerli Finansal Raporlama Çerçevesi

Finansal Raporlamaya İlişkin Kavramsal Çerçeve

Finansal Tabloların Hazırlanmasına ve Sunumuna İlişkin Esaslar

Finansal Durum Tablosu

Kapsamlı Gelir Tablosu

Nakit Akım Tablosu

Özkaynaklar Değişim Tablosu

Finansal Durum Tablosu Unsurları

Türkiye Finansal Raporlama Standartlarının İlk Uygulaması


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.